Avtor: zudomzale Objavljeno: 31. 05. 2015

Oznanila Sv. Trojica

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče ter Župnijski list. Med tiskovino najdete tudi prijavnice za poletni oratorij.

Danes popoldan (nedelja) bomo imeli ob 15.00 v Domu upokojencev Domžale sveto mašo in srečanje za ostarele in bolne iz naše župnije. Kot gost bo med nami g. Miro Šlibar. Prosim za pomoč pri pripravljanju in pospravljanju na koncu ter za pecivo, ki ga lahko oddate od 12.30 dalje v DUD-d. Omogočite sodelovanje pri tej sveti maši tudi tistim našim faranom, ki zaradi bolezni ali starosti ne morejo več redno prihajati v cerkev!

Zadaj pod korom je mizica in škatla, kamor lahko oddate svoj dar za krašenje naše župnijske cerkve. Hvala vsem, ki ste že darovali v ta namen.

V tednu, ki je pred nami, imajo otroci spoved v času rednih ur verouka.

Po končani sveti maši se nam bodo danes na kratko predstavili tudi iz terapevtske skupnosti LAUTARI. Več o tem nam bodo na koncu sami povedali.

V ponedeljek zvečer ob 19.30 srečanje uredniškega odbora za Župnijski list.

V torek popoldan ob 15.00 je sveta maša v DUD.

V četrtek praznujemo slovesni zapovedani praznik Svetega Rešnjega telesa in krvi. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00.

Petek je prvi v mesecu, zato dopoldne ne bo uradnih ur, ker bova z g. diakonom obiskovala bolnike in ostarele. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote v mesecu.

V noči iz sobote na nedeljo bomo imeli celonočno čaščenje Svetega Rešnjega telesa in krvi. Zadaj na oglasni deski visi tabela, kamor se lahko vpišete za molitev po urah. Naj Jezus nikoli ne sameva v tej noči.

Prihodnja nedelja je 10. navadna nedelja med letom, za našo župnijo pa bo to tudi zunanja slovesnost praznika Svetega Rešnjega telesa in krvi. Po jutranji sveti maši bomo imeli procesijo do pokopališča in nazaj. Vse, ki postavljate oltarje, prosim za pomoč. Otroke (zlasti prvoobhajance) vabim, da pri procesiji pri oltarjih potresajo rožice, fante prosim za pomoč pri banderih. Sklep procesije bo letos pri oltarju ob kapelici, saj je izkušnja preteklih let, da na koncu večina ljudi ne gre v cerkev, ampak ostanejo zunaj.

Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali otroci in vzgojiteljice iz katoliškega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale.

Ker je to prva nedelja v mesecu, bo nabirka prihodnje nedelje namenjena poplačilu stroškov pri obnovi centralnega ogrevanja. Hvala za vaš dar!

Še dvoje povabil:

• Komorni zbor Limbar nas vabi na letni koncert, ki ga bodo imeli v petek, 5. junija, ob 20.00 v Kulturnem domu v Moravčah. Koncert bo povezan z odprtjem razstave Umetniki za Karitas.

• Tudi Slovenski komorni zbor iz Ljubljane nas vabi na koncert, ki ga bodo imeli prav tako 5. junija, vendar ob 21.00 uri v Krtinski cerkvi.