Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 07. 2015

Oratorij 2015

Oratorij v Domžalah ima kar lepo tradicijo in tako smo letos izpeljali že 15. oratorij po vrsti. Skupno druženje in dejavnosti so na Goričici in pod njo potekale od ponedeljka, 29. 6. 2015, do sobote, 4. 7. 2015. Za živahno dogajanje je poskrbelo 126 otrok, ki so vsak dan prihajali na oratorij, enkrat pa tudi prespali. Z otroki je bilo 38 animatorjev in g. župnik Klemen.

Letošnje geslo je bilo »Hočem biti svet«. Geslo povzema bistvo prizadevanja vsakega kristjana – priti v nebesa, saj je cilj našega življenja doseči svetost. Otroci so skupaj z animatorji spoznavali, da biti svet ni nedosegljiv zgled, ampak možnost, ki jo ima vsak izmed nas. Biti vesel, pomagati drugim, izpolnjevati svoje dolžnosti namreč ni nekaj pretežkega in nemogočega. Hkrati pa se moramo zavedati, da svetost ni samoumevna. Od nas zahteva odločitev, napor in vztrajnost.

Animatorji so vsako jutro zaigrali zgodbo, s katero so otroci skozi ves teden spoznavali svetega Dominika Savia. Pri katehezah smo se o zgodbi pogovorili, ugotovili, kakšen pomen ima vrednota in simbol dneva v njihovem življenju in skozi dejavnosti in molitve iskali pot do svetosti.

Pri delavnicah so ustvarjali, peli, kuhali, menjali gume, … Zabavali so se in naredili veliko lepih in uporabnih izdelkov.

Ob 12. uri smo se vsi zbrali v cerkvi in z molitvijo in pesmijo počastili Jezusa in Marijo. Ko smo zmolili za blagoslov kosila, smo želodčke napolnili z okusno hrano, ki nam je dala moč za popoldanske igre.