Avtor: zudomzale Objavljeno: 14. 07. 2015

Oznanila 15. nedelja med letom

Na mizici za tisk se nahaja nova številka Družine in še nekaj drugih revij.

Danes (nedelja) je za našo župnijo velik dan, saj pri sveti maši ob 10.00 praznujemo slovesnost ponovitve nove maše Gašperja Maukota. Iskrena hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravah ali pri sami izvedbi celotne slovesnosti. Pomembno je, da je cerkev lepo okrašena, da je pred cerkvijo velik mlaj, da so pevci lepo peli! A še lepše od tega je, ko ste znali stopiti skupaj, pripravljat in delat za skupno lepo in dobro! Naj vam Bog povrne! Iskrena hvala tudi vsem, ki ste prinesli pecivo, pijačo ali kar koli drugega, da je pogostitev po sveti maši lepo potekala. Novomašniku Gašperju ob tej priliki želimo obilo Božjega blagoslova in Marijinega varstva na njegovi duhovniški poti. Za prvo delovno mesto mu je dodeljena služba kaplana na Vrhniki.

V soboto zvečer bo pri sveti maši prepeval in nato po maši imel še krajši koncert Luka Debevec Mayer, argentinski slovenec, ki v teh mesecih nastopa po raznih krajih Slovenije in zamejstva. V preteklosti je že gostoval v naši bližini, letos pa se bo ustavil tudi pri nas, kjer bo s petjem oblikoval sobotni večer. Za svoje delo je prejel celo vrsto nagrad in priznanj, zato verjamem, da bo tudi njegov obisk pri nas obogatitev za vse. Na orglah ga bo spremljal Rok Juhant. Lepo vabljeni, da mu pridemo prisluhnit!