Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 08. 2015

Oznanila 19. nedelja med letom

Na mizici za tisk vas čaka številka Družine, na voljo je tudi nova številka Misijonskih obzorij, revija Prijatelj ter Župnijski list. Zaradi dopusta je Župnijski list nastajal že pred dobrim tednom, zato so določene zadeve v njem že »zastarele« oz. ne držijo več.

V tem tednu smo imeli delovno akcijo, da smo popravili žlebove po cerkvi in odmašili, kar je bilo zamašenega. Hvala vsem, ki ste pomagali in smo tako že naredili kakšen korak v pripravi na jesenski čas.

Vabljeni na župnijsko romanje konec meseca avgusta v Porabje. Prvi avtobus imamo že poln, zbiramo prijave za drugega! Zaradi lažje organizacije vas prosim, da s prijavo ne odlašate do zadnjega dne, ampak da se čim prej prijavite. Rojstni kraji svetega Martina nas vabijo, da jih obiščemo, se med seboj povežemo in preživimo lep dan v skupnem druženju.

DOGODKI PRED NAMI

V soboto praznujemo slovesni in zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja; skrivnost, kateri je posvečena tudi naša župnijska cerkev. Na samo slovesnost se bomo začeli pripravljati že na predvečer praznika (14.8.), ko bomo po večerni sveti maši izpostavili Najsvetejše v skupno in osebno češčenje do polnoči. Tabela z možnostjo vpisa za posamezno uro visi zadaj na oglasni deski.

Na praznični dan bodo svete maše ob 8.00, 10.00, ob 11.30 ter zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bo ofer, darovanje za potrebe naše cerkve. Večerno sveto mašo bo vodil dekan naše dekanije, g. Andrej Poznič, župnik v Ihanu. Po večerni sveti maši pa ste vsi lepo povabljeni, da znova izkoristimo priliko in se ustavimo zunaj pred cerkvijo ob pijači in pecivu. Gospodinje prosim za pecivo, možakarje pa za pijačo.

Prihodnjo nedeljo goduje sveti Rok, ko smo običajno imeli jutranjo sveto mašo zunaj pri kapelici. Ker letos to pride ravno na nedeljo, bomo imeli vse svete maše v cerkvi.