Avtor: zudomzale Objavljeno: 20. 09. 2015

Oznanila 25. nedelja med letom

Na mizici za tisk vas čaka nova številka Družine, Salezijanski vestnik in ostale revije.

Hvala vsem, ki ste preteklo nedeljo pomagali in sodelovali pri izvedbi srečanja za bolne in ostarele iz naše župnije.

V tem tednu znova nadaljujemo z veroukom za vse skupine po urniku.

Prihodnjo nedeljo bodo pri sveti maši ob 10.00 sodelovali otroci in vzgojiteljice iz našega župnijskega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Po sveti maši nam bodo otroci zunaj pred cerkvijo pripravili tržnico in nam ponudili v nakup razno pecivo, piškote, marmelade, sirupe in ostale stvari, ki so jih naredili starši, otroci ali vzgojiteljice iz vrtca. Vrtec se je namreč znašel na prelomni točki, kar bo od vseh nas zahtevalo nekaj več truda in moči. V letu 2016 namreč poteče pogodba z Občino Domžale glede koncesije za delovanje vrtca; zaradi večje investicije lansko leto (potrebno je bilo urediti prezračevanje) pa smo se znašli še v nekoliko večji finančni stiski. Glede koncesije se že pogovarjamo z Občino (če ima kdo možnost reči kakšno dobro besedo v naš prid - bomo tega zelo veseli); finančno luknjo pa tudi moramo pokriti. Vzgojne institucije namreč po zakonu ne smejo biti profitne (torej da bi ustvarjale dobiček) in so sredstva strogo določena. Vse investicije je torej dolžan kriti ustanovitelj (v našem primeru sta soustanovitelja župnija Domžale in Župnijska Karitas Domžale). Kot že rečeno, smo morali lansko leto kar nekaj denarja vložiti v stavbo in smo se zaradi tega znašli v finančni stiski. Vabim vas torej, da po svojih močeh podpremo in omogočimo normalno delovanje našega vrtca. V ta namen bo zadaj pod korom škatla, kamor boste lahko oddali svoj dar. Mnogi starši ste v tem času (bliža se 25 let obstoja in delovanja vrtca) imeli svoje otroke v tej ustanovi in po pripovedovanju ste mnogi zelo veseli, da so bili vaši otroci lahko v našem vrtcu. Pomagajmo torej, da bo vrtec lahko še naprej uresničeval svoje poslanstvo in vzgajal otroke v krščanskem duhu.

Val beguncev je prišel tudi do nas. Škofijska Karitas nas prosi in vabi k sodelovanju. Potrebujejo dodatnih moči, ki bi bili pripravljeni pomagati kot prostovoljci. Vsi, ki bi torej lahko pomagali, se obrnite na našo Župnijsko Karitas v času uradnih ur ali po telefonu, kjer vas bodo zapisali in vas potem po potrebi tudi poklicali. Ohranimo odprta srca za bližnjega v stiski!

DOGODKI PRED NAMI

V četrtek praznujemo god blaženega Antona Martina Slomška. Po večerni sveti maši ste vsi lepo vabljeni na krajšo kulturno prireditev tukaj v cerkvi njemu v čast.

V petek zvečer ob 20.00 imamo redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnja nedelja je zadnja v mesecu, tako imenovana »krstna nedelja«.