Avtor: zudomzale Objavljeno: 28. 12. 2015

Oznanila Sveta družina

Na razpolago imate še božično-novoletno dvojno številko Družine.

Iskrena hvala vsem, ki ste kakorkoli pomagali pri lepem praznovanju božičnih praznikov. Hvala tudi za vaš dar, ki ste ga pri ofru namenili za potrebe cerkve.

Mesec januar je mesec verskega tiska. Zato vas vabim, da pridete obnovit naročnino za verski tisk za leto 2016, prav tako naročniki pridite po zbirko Mohorjevih knjig.

Na avtobusu za ogled ledenih jaslic v Mojstrani za danes popoldne (nedelja, 27.12.) imamo še nekaj prostora, se še lahko prijavite!

DOGODKI PRED NAMI

V ponedeljek bodo uradne ure v župnijski pisarni samo dopoldne, ker bo popoldne prišel na vizitacijo gospod škof Šuštar.

V torek popoldne gremo z birmanci na ogled jaslic v Ljubljani. Kdor bo šel, se zberemo ob 15.30 na železniški postaji.

V četrtek je drugi sveti večer, ko zaključujemo koledarsko leto 2015. Pri večerni sveti maši bomo zapeli zahvalno pesem in se zahvalili Bogu za vse prejete milosti letošnjega leta.

V petek praznujemo praznik Marije, Božje Matere - svetovni dan miru. Svete maše bodo ob 8.00 in ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Po dopoldanskih mašah vas vse vabim na čaj in kuhano vino zunaj pred cerkvijo, da se nekoliko ustavimo, si voščimo ob novem letu ter kakšno rečemo. Gospodinje ob tej priliki prosim za pecivo.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vendar zaradi praznika prvega petka ne bomo posebej obhajali. Bomo pa zato v soboto začeli z obhajanjem petih prvih soboto v pripravi na obisk Fatimske Matere Božje v prihodnjem letu. Več o tem ste že lahko prebrali v zadnji številki Župnijskega lista. Vabljeni, da se v čim večjem številu posvetimo Jezusovemu in Marijinemu srcu!

V soboto čez dan in v nedeljo popoldan bodo po naši župniji hodili koledniki. Kdor bi želel, da ga posebej obiščemo, naj se napiše zadaj na list na oglasni deski. Otroci, ki bi bili pripravljeni sodelovati pri koledovanju, pa naj po maši še malo počakajo, da se dogovorimo vse potrebno.