Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 01. 2016

Vnesite vaš naslov

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list in Odmeve z Goričice. Priporočamo v branje!

Znova vabljeni, da obnovite ali mogoče celo na novo sklenete naročnino za verski tisk za leto 2016, prav tako naročniki pridite po zbirko Mohorjevih knjig.

V tem tednu znova nadaljujemo z veroukom po ustaljenem urniku za vse skupine.

V nedeljo, 17.1., naša dekanija pripravlja in vodi molitev za duhovne poklice na Brezjah. Ob 15.00 je ura molitve, nato ob 16.00 sveta maša. Bazilika na Brezjah je tudi ena od romarskih cerkva, kamor ob svetem letu lahko poromamo in pridobimo popolni odpustek. Če bi šel kdo z avtobusom, ki ga pripravljamo na ravni dekanije, je rok za prijavo do torka, 12.1.. Vabljeni, da se skupaj udeležimo tega srečanja, molimo za duhovne poklice in prosimo za milosti zase in za vse ostale potrebe.

DOGODKI PRED NAMI

V ponedeljek zvečer takoj po sveti maši srečanje uredniškega odbora za Župnijski list in Odmeve z Goričice.

V torek je še tretji sveti večer, ko bomo blagoslovili naše domove. Pri večerni sveti maši bomo blagoslovili kredo, s katerimi boste lahko na vrat vaših hiš napisali kratice imen svetih treh kraljev in letnico.

V sredo praznujemo praznik Gospodovega razglašenja ali svete tri kralje. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. K večerni sveti maši naj otroci pridejo v kronah, da tako počastimo svete tri kralje. Prav tako naj otroci prinesejo nabiralnike, ki so jih s svojimi odpovedmi polnili skozi adventni čas. Pri večerni sveti maši bomo zaključili tudi koledniško akcijo. Če koga koledniki niso obiskali in bi rad dal svoj dar za naše misijonarje, bo zadaj pod korom škatla, kamor boste lahko oddali svoj dar.

V petek zvečer ob 19. se zberemo mladi in gremo skupaj z ostalimi mladimi iz dekanije na nočno romanje z baklami na sv. Mohorja. Zadnja generacija birmancev, srednješolci in študentje – lepo vabljeni!

V petek zvečer ima svoje redno srečanje zakonska skupina in odrasli skavti.

Prihodnjo nedeljo bodo pri sveti maši ob 10.00 prepevali člani Moškega pevskega zbora Lukovica. Lepo vabljeni k sveti daritvi in da prisluhnemo njihovemu petju.