Avtor: zudomzale Objavljeno: 17. 01. 2016

Oznanila 2. nedelja med letom

Nova številka Družine in Župnijski list sta vam na razpolago za branje. V župnijskem listu lahko dobite informacije o dnevu odprtih vrat v našem vrtcu Dominik Savio Domžale, o informativnem srečanju za naše romanje na Poljsko; o večeru duhovno ritmične glasbe, ki ga bomo imeli konec januarja tukaj pri nas…

Znova vas vabimo k obnovitvi naročnine za verski tisk. Še ta teden sprejemamo naročnino v župnišču, nato bomo naročila oddali naprej. Založba Družina vam do konca meseca januarja ponuja brezplačno branje tednika Družina z namenom, da bi čim več vernikov spremljalo vsebine, ki jih ponujajo. Na mizici za verski tisk najdete letake, kamor napišete svoj naslov in izpolnjenega oddate v župnišču ali pošljete po pošti ali po mailu. Ob koncu meseca vas bodo poklicali in boste lahko naročnino podaljšali na celo leto ali pa odpovedali sodelovanje.

Danes popoldne je na Brezjah molitev za duhovne poklice, ki jo vodi naša dekanija. Odhod avtobusa je ob 14.00 izpred Vele (na tej strani, kjer je pošta). Ob 15.00 je molitvena ura in nato ob 16.00 sveta maša. Lepo vabljeni, da tudi s svojimi avtomobili poromamo k Mariji Pomagaj na Brezje.

V ponedeljek začnemo z molitveno osmino za edinost kristjanov. Pri svetih mašah bomo poslušali razmišljanja, ki so nam jih pripravili ob tej priliki. Lepo vabljeni, da skupaj molimo za edinost med kristjani.

Škofijska klasična gimnazija vabi osmo in devetošolce na dan odprtih vrat, ki ga bodo imeli v soboto, 30. januarja, od 8. ure dalje. Informativne dneve bodo imeli drugi vikend v februarju. Vabljeni vsi, ki se odločate o vpisu v srednje šole.

DOGODKI PRED NAMI

V torek zvečer bo z nami p. dr. Andrej Pirš, postulator škofijskega postopka za Antona Strleta. P. Pirš bo med nami že pri sveti maši, nato pa bomo imeli po sveti maši srečanje z njim. Kdo je bil Anton Strle, zakaj je kandidat za svetništvo, kako daleč je njegov postopek… Vabljeni na srečanje, da bolje spoznamo bodočega svetnika!

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer s člani družinske kateheze odhajamo na duhovni vikend. Za vse nujne potrebe se od petka do nedelje obrnite na g. Andreja.

Prihodnja nedelja bo 3. navadna nedelja med letom, goduje sv. Frančišek Saleški, škof in cerkveni učitelj.