Avtor: zudomzale Objavljeno: 1. 02. 2016

Oznanila 4. nedelja med letom

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče ter Župnijski list. Priporočamo v branje!

Hvala Poloni in vsem, ki ste pomagali in sodelovali pri večeru duhovno ritmične glasbe, ki smo ga imeli v petek zvečer tukaj pri nas!

V župnišču že zbiramo prijave za naše farno romanje na Poljsko konec meseca aprila.

Ob nedelji Svetega pisma je zadaj pod korom mizica in na njej razna Sveta pisma. Nekaj izvodov smo dobili po znižani ceni. Če bi kdo rad kupil Sveto pismo, naj se v tem tednu oglasi v župnišču in ga bo lahko dobil. Naj to ne bo zgolj knjiga, na kateri se nabira prah, ampak naš redni spremljevalec skozi življenje. Ob izhodu iz cerkve boste danes dobili tudi svetopisemski citat, ki naj nas spremlja v tem tednu.

V torek praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju – svečnico. Sveti maši bosta zjutraj ob 7.00 in zvečer ob 18.00. Ta dan boste imel zadaj pod korom na mizici na razpolago različne sveče, ki jih boste lahko vzeli in jih bomo blagoslovili. Na razpolago bodo tudi sveče za sveto leto usmiljenja. Po večerni sveti maši ob 18.00 nam naši odrasli pevci za slovo od božičnega časa pripravljajo kantato Slovenski božič našega nekdanjega župnika in skladatelja Matije Tomca. V teh dneh bo minilo že 30 let od njegove smrti. Lepo vabljeni k tej sveti maši!

V sredo praznujemo god sv. Blaža, škofa in mučenca. Blagoslov sv. Blaža boste lahko dobili tako pri jutranji kot pri večerni sveti maši. Vabljeni!

DOGODKI PRED NAMI

V ponedeljek zvečer takoj po sveti maši srečanje tajništva ŽPS. Ob 20.00 še srečanje katehetov naše župnije.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala naše preizkušene bolne in ostarele brate in sestre, zato takrat ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Vsi lepo vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. Zlasti v soboto zvečer lepo vabljeni k molitvi pred izpostavljenim Najsvetejšim od 17.00 dalje. Skupaj se pripravljamo na obisk Fatimske Marije v mesecu maju in se izročamo v njeno varstvo.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine ter zakonske skupine.

Prihodnja nedelja je 5. navadna nedelja. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe naše župnije.