Avtor: zudomzale Objavljeno: 15. 02. 2016

Oznanila 1. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Župnijski list, revijo Prijatelj, Salezijanski vestnik in še druge revije. Priporočamo v branje!

V Župnijskem listu dobite tudi že informacije glede vpisa otrok v vrtec za prihodnje leto.

Za romanje na Poljsko je že skoraj 20 prijavljenih. Tudi ostali lepo vabljeni, da se nam pridružite!

V tem tednu imajo otroci šolske in veroučne počitnice. Tudi župnik bom nekaj dni odsoten, zato se za nujne zadeve obračajte na g. Andreja. Njegovo številko najdete v Župnijskem listu.

V ponedeljek bodo v domžalski knjižnici odprli razstavo, ki so ji pripravili otroci iz našega vrtca Dominik Savio. Vabljeni k ogledu razstave!

Prošnja za pomoč! Gospe, ki čistijo našo župnijsko cerkev, znova prosijo za pomoč! Njihove vrste so se zaradi bolezni znova skrajšale in v obstoječem številu več ne zmorejo opravljati svojega dela. Zato se na vse vas obračam s prošnjo, če bi še kdo lahko enkrat mesečno (1., 3. ali 4. soboto v mesecu) pomagal pri tem opravilu. Dve uri časa v soboto dopoldne (običajno od 8.00 do 10.00) in nekaj dobre volje, nič drugega ne potrebujete pri tem. V kolikor ne bo novih moči, bomo morali razmišljati o kakšnem drugačnem sistemu ali pa bo cerkev postala bolj umazana oz. manj čista. Vabljeni tudi starši veroučencev, srednje generacije, mladi… Cerkev je naš skupni dom in smo vsi dolžni skrbeti zanjo! Na tem mestu izrekam iskreno zahvalo vsem, ki ste se do sedaj trudili za čistočo naše cerkve!

Postna akcija: otroci zbiramo kamenčke za mozaik, ki ga bomo naredili na postnem oratoriju. Za vsako dobro delo en kamenček! Kamenčki so v stranski kapeli, potem pa jih prinesete sem pred oltar. Odrasli pa ste povabljeni k pisanju lastnega križevega pota. Vsako nedeljo boste dobili en list zadaj med tiskovino z nekaj postajami, ki jih v tistem tednu napišete. Če bo kdo želel, bi te križeve pote potem v prihodnjih letih kdaj tudi molili v cerkvi.

DOGODKI PRED NAMI

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vsi lepo vabljeni k molitvi križevega pota tukaj v cerkvi. Molitev pripravljajo člani ŽPS.

V ponedeljek zvečer po sveti maši naslednje srečanje v seriji Večerov na Goričici. Tokrat se boste pogovarjali o zakramentu svete spovedi.

Vsak petek v postnem času po sveti maši molimo križev pot. Vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 2. postna. Popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo odrasli skavti.