Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 02. 2016

Oznanila 3. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišča ter Župnijski list. Vzemite v branje.

Vsi ste lepo vabljeni na naše župnijsko romanje na Poljsko pred prvomajskimi prazniki. Pol avtobusa je že zasedenega. Prijavite se lahko v župnišču.

Pred 25 leti je bila ustanovljena naša župnijska Karitas (5. 3. 1991). V hvaležnosti Bogu za vsa plemenita dejanja skozi vsa ta leta in za vse vas, ki ste na tak ali drugačen način pomagali pri tem, bomo v ta namen prihodnjo nedeljo obhajali zahvalno sveto mašo. Sodelavci Karitas bodo oblikovali sveto mašo ob 8.uri in nam nato namesto pridige na kratko predstavili celotno delovanje naše Karitas. Predstavitev delovanja bodo imeli tudi pri sveti maši ob 10.00. Vabljeni, da se vsi skupaj zahvalimo Bogu za to lepo poslanstvo, ki ga uresničuje Karitas v naši župniji.

Danes (nedelja dopoldne) so z nami tudi predstavniki založbe Družina, ki se nam bodo zunaj pred cerkvijo predstavili s svojo knjižno ponudbo.

DOGODKI PRED NAMI

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vsi lepo vabljeni k molitvi križevega pota tukaj v cerkvi. Molitev oblikujejo člani molitvene skupine.

V ponedeljek popoldne ob 15.00 sveta maša v MGC Bistrica.

V torek zvečer ob 19.00 bo srečanje za starše veroučencev (zlasti lepo vabljeni starši 2. in 8. razreda). Med nami bo gost p. Lojze Markelj, ki nam bo spregovoril na temo: živeti iz zakramentov. Pridružite se lahko tudi vsi ostali.

V sredo zvečer ob 19.00 srečanje za animatorje postnega oratorijskega dneva. Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala ostarele in bolne brate in sestre. Dopoldne zato ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Vsi ste lepo vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramentov svete spovedi in obhajila. Zlasti lepo vabljeni v soboto zvečer pred večerno sveto mašo k molitvi pred Najsvetejšim kot pripravo na posvetitev Marijinemu srcu.

V petek zvečer po sveti maši bomo molili križev pot. Zvečer je nato redno srečanje mladinske in zakonske skupine.

V soboto je na Rakovniku srečanje animatorjev za poletni oratorij. Kdor bi od animatorjev želel iti na to srečanje, naj se javi Petri Kreč ali v župnišču.

Prihodnja nedelja bo 4. postna. Pri sveti maši ob 11.30 sodelujejo veroučenci 4. razreda. Popoldan ob 15.00 molitev križevega pota družinska kateheza. Če bo vreme dopuščalo, se bomo zbrali pri skakalnicah in imeli molitev na poti do cerkve Tabor nad Ihanom (čez Križentauer). Istočasno je tudi dekanijski križev pot za mlade na sv. Mohorja.