Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 03. 2016

Oznanila 4. postna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Odmeve z Goričice in nekaj drugih revij. Vzemite v branje.

Hvala za vaš dar, ki ste ga na današnjo prvo nedeljo v mesecu namenili za gospodarske potrebe naše župnije.

Med tiskovino najdete prijavnice za sobotni postni oratorijski dan, ki ga bomo imeli 19. marca. Prijavite se najkasneje do srede, 16.3., lahko pri verouku ali v župnišču.

V teh dneh (točneje 5.3.) praznujemo 25 let delovanja naše župnijske Karitas. Iskrena hvala vsem, ki ste v vseh teh letih podpirali delovanje Karitas in s svojimi prispevki ali časom omogočali njeno delovanje. Hvala vsem za nazaj, vsem trenutno aktivnim članom in vabilo vsem ostalim, da tudi vi postanete del tega občestva. Na tem mestu iskrena zahvala g. Janezu Kastelicu, ki zadnjih 15 let skrbno vodi in usmerja delovanje naše Karitas.

DOGODKI PRED NAMI

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vsi lepo vabljeni k molitvi križevega pota. Če bo vreme dopuščalo, se zberemo pri skakalnicah in gremo do cerkvice na Tabor. Molitev oblikujejo člani družinske kateheze. Ob slabem vremenu bo molitev tukaj v cerkvi.

V ponedeljek zvečer ob 18.30 srečanje tajništva ŽPS. Istočasno bo tudi srečanje v sklopu Večerov na Goričici, tokrat se boste pogovarjali o zakramentu bolniškega maziljenja.

V torek zvečer ob 20.00 bo srečanje animatorjev birmanskih skupin.

V sredo zvečer ob 19.00 bo med nami gost Gregor Čušin. Vabljeni na njegovo predstavo: Levi razbojnik. Srečanje bo v veroučnih prostorih. Lepo vabljeni!

V četrtek zvečer ob 20.00 srečanje študentske skupine.

V petek zvečer pri maši sodelujejo skavti, ki nato po maši pripravljajo tudi molitev križevega pota. Lepo vabljeni! Zvečer redno srečanje mladinske skupine in odraslih skavtov.

V soboto bomo imeli generalno čiščenje cerkve pred velikonočnimi prazniki. Dobimo se ob 8.00, prosim za pomoč tudi vse ostale, da bomo cerkev temeljito in v celoti očistili ter se tako že pripravili na velikonočne praznike. S seboj prinesite kakšno krpo, posodo, dobro voljo, …

Prihodnja nedelja bo 5. postna, tiha nedelja. Zunaj pred cerkvijo nam bodo v nedeljo v nakup ponudili butarice, ki jih izdelujejo v sosednji župniji Ihan. Popoldan ob 15.00 bo dekanijska molitev križevega pota na Sveto Trojico. Molitev se začne v vasi Žeje pri gasilnem domu.