Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 03. 2016

Oznanila 5. postna nedelja

Nova številka Družine in Župnijski list vam je na razpolago. Vzemite v branje.

Hvala vsem, ki ste včeraj (sobota) prišli pomagat čistit našo župnijsko cerkev. Tako je ena stvar v pripravi za praznike že narejena. Ne pozabimo tudi na notranjo pripravo naših src, ki je še bolj pomembna od čistih stanovanj ali prostorov.

Zunaj pred cerkvijo so vam že na razpolago butarice iz sosednje župnije Ihan in oljčne vejice. Vaš dar za vejice je namenjen vzdrževanju župnij v slovenskem primorju.

Še do srede zbiramo prijavnice za sobotni oratorijski dan, ki ga bomo imeli v soboto. Prijavite se lahko pri verouku ali v župnišču.

V tem tednu imajo otroci od 3. razreda naprej sveto spoved. 1. in 2. razred imata redno srečanje ob ustaljeni uri.

V petek bomo imeli spovedni dan. Od jutranje svete maše dalje pa vse do večerne maše bomo duhovniki na razpolago za sveto spoved. Ker je bila pred božičem velika vrsta za spoved, bomo sedaj kolikor se bo dalo uredili tako, da bosta na razpolago po dva duhovnika. Razpored spovednikov že visi zadaj na spovednici. Lepo vabljeni!

V soboto je praznik sv. Jožefa. Sveti maši bosta tukaj ob 7.00 in ob 18.00. Ob 10.00 bo slovesna romarska sveta maša v župniji Vir, kamor ste vsi lepo povabljeni.

DOGODKI PRED NAMI

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota na sv. Trojico. Zberemo se ob 15.00 pri gasilnem domu v Žejah in nato skupaj poromamo proti vrhu.

V ponedeljek zvečer ob 18.30 srečanje animatorjev za sobotni oratorij.

V torek zvečer ob 19.00 srečanje za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v tem mesecu.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer lepo vabljeni k molitvi križevega pota. Ob 20.00 bo redno srečanje mladinske skupine, kjer si bomo ogledali film Kristusov pasion. Če bi kdo želel, se nam lahko pridruži, da tako že vstopimo v skrivnost velikonočnih praznikov.

V soboto bomo imeli oratorijski dan. Zberemo se ob 9.00, imamo skupaj katehezo, v delavnicah bomo izdelovali butarice, mozaik in ostale stvari. Program bomo zaključili okoli 14.00. Otroci, lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja bo 6. postna, cvetna nedelja. Jutranjo sveto mašo bomo začeli zunaj pri kapelici, kjer bomo imeli blagoslov zelenja in nato slovesni vstop v cerkev. Pri ostalih mašah bo blagoslov zelenja v cerkvi. Pri svetih mašah bomo že poslušali zapis trpljenja našega Gospoda – pasion. Popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo naši pevci. Lepo vabljeni!