Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 03. 2016

Oznanila 6. postna nedelja

Na razpolago imate dvojno velikonočno številko Družine ter še nekaj drugih revij. Vzemite v branje.

Hvala vsem, ki ste pomagali pri izvedbi postnega oratorijskega dne. Preko 70 otrok je skupaj z animatorji, odraslimi skavti in ostalimi sodelavci izdelovalo butarice, delalo mozaik, piščančke, potičke in še druge izdelke…

V tem tednu imajo otroci v ponedeljek, torek in sredo še verouk, v četrtek pa se že dobimo pri obredih velikega četrtka. Ponedeljek, torek in sreda bo zvečer med in po sveti maši tudi še priložnost za sveto spoved.

S cvetno nedeljo vstopamo v veliki teden. Obredi velikega tedna (četrtek, petek in sobota zvečer) bodo ob 19. uri. V noči iz sobote na nedeljo se prestavi tudi ura, zato malo previdnosti v nedeljo zjutraj ne bo odveč.

DOGODKI PRED NAMI

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Molitev tukaj v cerkvi pripravljajo naši odrasli pevci.

V torek popoldne ob 16.45 se birmanci zberemo pred MGC Bistrica, da gremo voščit praznike v oba domova za ostarele.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje birmanskih animatorjev.

V sredo dopoldne bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele pred velikonočnimi prazniki. Če bi še kdo želel, da ga pred prazniki obiščeva, naj to sporoči v župnišče.

V četrtek zjutraj tukaj ni svete maše, saj je ob 9.00 slovesna krizmena maša v ljubljanski stolnici. Zvečer ob 19.00 obredi velikega četrtka. Ob koncu obredov bomo Najsvetejše prenesli v ječo. Vabljeni k osebni ali skupni molitvi. Cerkev bo odprta do polnoči.

V petek ob 15.00 molitev križevega pota – vsi lepo povabljeni! Ob 19.00 obredi velikega petka. Po končanih obredih začetek devetdnevnice božjega usmiljenja. Ta dan nas vse odrasle veže strogi post.

V soboto ob 6.00 zjutraj blagoslov ognja zunaj pred cerkvijo. Ob 7.00 bomo izpostavili Najsvetejše v božjem grobu, nato sledijo ure molitve, kot so bile objavljene v župnijskem listu. Vsi veroučenci se zberemo pri molitvi ob 11.00. Blagoslovi jedil bodo na vsako polno uro od 13.00 do 17.00 ure. Zvečer ob 19.00 bomo imeli slovesno vigilijo. Zaradi obnovitve krstnih obljub s seboj prinesite sveče.

V nedeljo bomo imeli ob 6.30 vstajensko procesijo in slovesno sveto mašo. Nosilce bander, redarje in vse ostale liturgične sodelavce prosim za sodelovanje. Svete maše bodo nato še ob 8.30 (za pol ure zamaknjena), 10.00, 11.30 in zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bo ofer – darovanje za potrebe cerkve.