Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 04. 2016

Oznanila Bela nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine ter Odmeve z Goričice. Vzemite v branje.

Še enkrat hvala vsem, ki ste sodelovali in pomagali pri lepem praznovanju velikonočnih praznikov. Tudi z glasnim odgovarjanjem in prepevanjem smo lahko naredili velikonočno vigilijo še bolj slovesno in doživeto. Hvala tudi za vaš dar, ki ste ga pri ofru namenili za potrebe cerkve. Vaš današnji dar ob prvi nedelji v mesecu bo prav tako namenjen za gospodarske potrebe naše župnije.

V tem tednu znova nadaljujemo z veroukom za vse skupine po ustaljenem urniku.

Znova vas vabim na naše župnijsko romanje na Poljsko konec tega meseca. Nekaj prostih mest imamo še v avtobusu in bi bilo škoda, da bi jih ne zapolnili. Srečali se bomo s svetniki: papežem Janezom Pavlom II., Maksimilijanom Kolbejem in s. Faustino Kowalsko; ogledali si bomo taborišče Auschwitz, podzemni rudnik soli Wieliczka, mesta Krakov, Čenstohovo, Wadowice. Lepo povabljeni!

Z birmanci v petek odhajamo na duhovne vaje v Želimlje. Zberemo se ob 17.00 pred učilnicami, kjer nas bo čakal avtobus. Program zaključimo s sveto mašo v nedeljo ob 11.30, ki jo bomo imeli skupaj s starši. Starši potem odpeljete svoje otroke domov. Vse birmance in njihove družine vam priporočam v molitev.

DOGODKI PRED NAMI

V ponedeljek zvečer ob 19.30 srečanje katehetov naše župnije.

V sredo zvečer bo maša izjemoma ob 18.00, saj smo ob 19.00 vsi lepo vabljeni v Bernikov dom, kjer bo kulturni program ob materinskem dnevu. Praznik Gospodovega oznanjenja je bil sicer na veliki petek, zato takrat nismo mogli pripraviti praznovanja za naše starše in ga bomo imeli sedaj to sredo zvečer. Karte lahko dobite pri blagajni v Bernikovem domu. Lepo vabljeni! Opozarjam še enkrat: sveta maša je zvečer ob 18.00!

V petek ob 17.00 odhod birmancev na duhovni vikend. Zvečer imajo svoje redno srečanje odrasli skavti. Mladinsko srečanje ta petek odpade!

Prihodnja nedelja bo 3. velikonočna nedelja, začetek tedna molitve za duhovne poklice. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali veroučenci 7. razreda veroučne šole. Popoldne ob 15.00 bo v Mengšu revija otroških pevskih zborov, kjer bodo sodelovali tudi naši mladi pevci. Lepo vabljeni na ta dogodek!