Avtor: zudomzale Objavljeno: 25. 04. 2016

Oznanila 5. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Ognjišče, Župnijski list ter še nekaj drugih revij. Priporočamo v branje.

V župnijskem listu je napisan razpored glede čiščenja in krašenja cerkve za prihodnja dva meseca. Znova bomo čistili in krasili po ulicah. Na vas se obračam tudi s prošnjo za pomoč pri rednem čiščenju cerkve, saj so nekatere do sedaj redne čistilke opešale ali zbolele in ne zmorejo več. Če si torej kdo lahko 1x mesečno vzame kakšno uro časa v soboto dopoldne, bomo tega zelo veseli!

V mesecu maju smo imeli navado, da se je po ulicah pobiral denar za rože za cerkev, kar bi ohranili tudi letos. Verjamem, da je zoprno hoditi po hišah in prositi za denar. Naj bo to žrtev za našo župnijo. Hvala vam za vaš dar, ki naj bo izraz vaše velikodušnosti. Pregovor pravi: »veselega darovalca Bog ljubi«.

V sredo zjutraj se odpravljamo na naše župnijsko romanje na Poljsko. Običajno je »last minute« varianta kaj cenejša, pri nas žal ne, imamo pa še nekaj prostih mest. Če bi se nam še kdo rad pridružil, naj se čim prej prijavi. V dneh, ko bom odsoten, se za vse nujne potrebe obrnite na g. Andreja.

Uradne ure v župnijski pisarni ta petek in prihodnji ponedeljek odpadejo.

Hvala mladinskemu pevskemu zboru Amen, ki nam je v soboto zvečer pripravil lep koncert. Čestitke ob njihovi 15. letnici delovanja in želja, da bi čim večkrat z vsem srcem, z vso dušo in vsem glasom prepevali Bogu na čast in nam v veselje!

V tem tednu imamo verouk samo še v ponedeljek popoldan, potem pa imate otroci počitnice do naslednjega ponedeljka. Z veroukom bomo znova začeli v torek, 3. maja.

Prihodnjo nedeljo goduje sv. Jožef, zavetnik vseh delavcev. To bo tudi prva nedelja v mesecu, ko bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe naše župnije. Med sveto mašo ob 10.00 bomo imeli tudi krščevanje. Današnja nabirka pa je namenjena za Ukrajino, kot smo že preteklo nedeljo oznanili in nas je k temu povabil tudi papež Frančišek.