Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 05. 2016

Oznanila 6. velikonočna nedelja

Na razpolago imate novo številko Družine, Odmeve z Goričice in še nekaj drugih revij. Vzemite v branje.

Pred nami so prošnji dnevi! Tri dni pred praznikom Gospodovega vnebohoda bomo imeli prošnje procesije, zjutraj začnemo v cerkvi in gremo okoli nje; zvečer se dobimo pri kapelici in od tam v procesiji in med molitvijo litanij v cerkev. Lepo vabljeni, da skupaj prosimo za blagoslov našega dela, rodovitnost zemlje in varstvo pred nesrečami.

Vstopamo v mesec maj, ki je na poseben način posvečen devici Mariji. Med tednom bomo vsak dan prebirali šmarnično branje, zjutraj o Mali Tereziki, zvečer o patru Piju iz Pietrelcine. Na prošnjo staršev z majhnimi otroki bomo večerno branje začeli ob 18.45 (od četrtka dalje - zaradi prošnjih procesij), imeli nato takoj litanije in nadaljevali s sveto mašo. Vmes ne bomo nič prekinjali, samo prej bomo začeli. Vsi otroci lepo vabljeni (zlasti družine naših prvoobhajancev), da se skozi cel mesec izročamo Marijinemu srcu.

V ponedeljek je državni praznik, zato ta dan ni uradnih ur v župnijski pisarni.

V torek znova začnemo z veroukom za osnovno šolo.

V četrtek je praznik Gospodovega vnebohoda. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 in zvečer ob 19.00.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre. Dopoldne ni uradnih ur v župnijski pisarni. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote. Pri večerni sveti maši sodelujejo naši mladi skavti, zvečer je redno srečanje mladinske in zakonske skupine.

Sobota je prva v mesecu, ob 9.00 dopoldne je dekanijsko športno srečanje za mlade v Dobu. Mladi se prijavite pri Petri Kreč. Zvečer bo eno uro pred sveto mašo molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim v pripravi na obisk podobe fatimske Marije sredi meseca maja. Zvečer ob 19.00 pa bomo imeli sv. mašo na čast sv. Florijanu, zavetniku naših gasilcev, ki bodo pri tej sveti maši tudi sodelovali. Lepo vabljeni, da skupaj počastimo tega velikega priprošnjika za varstvo proti požaru.

Prihodnja nedelja bo 7. velikonočna, nedelja sredstev družbenega obveščanja. Iz založbe Družina nas bodo to nedeljo obdarili z brezplačnim izvodom tednika Družina za vsak naš dom. Pri sveti maši ob 10.00 bodo sodelovali naši motoristi, ki bodo imeli popoldne ob 14.00 še blagoslov motorjev. Prosim, da upoštevate redarje, ki bodo takrat usmerjali promet okoli cerkve.