Avtor: zudomzale Objavljeno: 18. 05. 2016

Oznanila Binkošti

Nova številka Družine vam je na razpolago. Priporočamo v branje!

Teden, ki je pred nami, bo zaznamovan z obiskom fatimske Marije v torek in pripravo na prvo sveto obhajilo, ki ga bomo imeli prihodnjo nedeljo.

V torek zjutraj bomo pred sveto mašo ob 6.45 sprejeli kip fatimske Marije, ki bo pri nas vse do srede zjutraj. Svete maše v torek bodo: ob 7.00, ob 10.00 (sodelujejo otroci iz vrtca Dominik Savio Karitas Domžale), ob 13.00 v MGC Bistrica, ob 15.00 v Domu Upokojencev Domžale ter zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah se bomo izročili in posvetili Marijinemu srcu. Po večerni sveti maši bomo imeli pete litanije in procesijo s svečkami (svečke prinesite s seboj, nekaj jih bo na razpolago tudi pod korom). Vabljene tudi narodne noše! Po procesiji bo možnost celonočne molitve pred Marijinim kipom – list z možnostjo vpisa za posamezno uro že visi zadaj pod korom. Od Marije se bomo poslovili v sredo zjutraj pri jutranji sveti maši, saj jo potem ob 8.00 že pričakujejo v župniji Dob. Ob Marijinem kipu bosta tudi dve košarici: ena bo namenjena listkom z vašimi prošnjami in molitvami – po teh namenih se bo v torek zvečer tudi darovala sveta maša. Druga košarica pa bo namenjena prostovoljnim prispevkom za kritje stroškov celotnega romanja njenega kipa. Lepo vabljeni, da se ta dan izročimo Njenemu varstvu. Če bi se kdo želel tudi osebno posvetiti, naj izpolni kartonček posvetitve v dveh izvodih in potem to v torek prinesete v cerkev, da vam potrdimo posvetitev in izročimo plaketo v ta namen. Vzporedno z Marijinim obiskom bomo imeli tudi celodnevno spovedovanje, ko bodo na voljo za spoved okoliški župniki.

Znova se obračamo na vas s prošnjo za dobitke za tombolo, ki jo bomo imeli na farnem dnevu prvo nedeljo v juniju. Zbrana sredstva bodo namenjena za ureditev trga med cerkvijo in župniščem. Iskrena hvala že vnaprej!

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer ob 20.00 (oz. takoj po maši) vaje za prvoobhajance v pripravi na nedeljsko slovesnost. Ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

Prihodnjo nedeljo obhajamo nedeljo svete Trojice, za našo župnijo pa bo to tudi praznik prvega svetega obhajila. 48 otrok 2. razreda bo prvič prejelo Jezusa v svetem Rešnjem Telesu. Njih in njihove družine vam priporočamo v molitev. V nedeljo sveta maša ob 11.30 odpade!