Avtor: zudomzale Objavljeno: 23. 05. 2016

Oznanila Sveta Trojica

Nova številka Družine ter Župnijski list sta vam na razpolago. Priporočamo v branje!

Hvala vsem, ki ste pripomogli k lepi slovesnosti obiska fatimske Marije v tem tednu pri nas. Iskrena hvala tudi vsem staršem, ki ste preteklo soboto čistili cerkev za današnjo slovesnost prvega svetega obhajila ter možakarjem, ki so tako skrbno očistili okolico cerkve in postavili mlaje.

V župnišču si lahko ogledate in naročite kipce fatimske Marije.

V četrtek praznujemo slovesni zapovedani praznik Svetega Rešnjega telesa in krvi. Kristus je navzoč med nami pod podobo kruha in vina ter se nam pri vsaki sveti maši daje v jed. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Zunanjo slovesnost praznika bomo imeli prihodnjo nedeljo, ko bomo imeli po jutranji sveti maši procesijo z banderi, godbo, vmesnimi molitvami pri oltarjih… Otroke lepo vabim, da bi pri oltarjih potresali rožice, za sodelovanje prosim tudi ostale pomočnike (nošnja bander, redarji, pritrkovalci…). Kot pripravo na praznik bomo imeli v soboto zvečer izpostavljeno Najsvetejše v čaščenje do polnoči – vabljeni k molitvi!

Prvo nedeljo v juniju (5.6.) si popoldne rezervirajte čas! Imeli bomo namreč župnijski dan, ki se bo začel ob 13.00 s skupnim kosilom ter nato ob 14.00 s kulturnim programom. Več si lahko preberete v župnijskem listu. Del programa je tudi srečelov – se priporočamo za dobitke. Imeli bomo tudi sladko stojnico, zato gospodinje naprošamo za pecivo in sladke dobrote. Vsa zbrana sredstva bodo namenjena za ureditev trga med cerkvijo in župniščem. Lepo povabljeni, da ob prijetnem druženju zaključimo šolsko in veroučno leto ter se skupaj poveselimo.

Zaradi slovesnosti prvega svetega obhajila danes sveta maša ob 11.30 odpade!

V torek zvečer ob 20.00 srečanje za starše in botre v pripravi na prejem svetega krsta.

V petek zvečer ob 20.00 redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer po sveti maši molitev pred Najsvetejšim do polnoči.

V nedeljo po jutranji sveti maši Telovska procesija. Vsi lepo vabljeni! Kot je bilo povedano, bo zadaj pod korom košara za vaš dar za rože, če koga pobiralci slučajno niso dobili in bi rad dal svoj dar v ta namen. Najlepša hvala vsem, ki ste že darovali in s tem pokazali svojo skrb za župnijsko cerkev. Popoldan ob 15.00 sveta maša ter srečanje bolnih in ostarelih v Domu upokojencev Domžale. Prosimo za pomoč pri pecivu in sami izvedbi srečanja.