Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 05. 2016

Oznanila 9. nedelja med letom

Nova številka Družine ter Ognjišča sta vam na razpolago. Priporočamo v branje!

V župnišču si še ta teden lahko ogledate in naročite kipce fatimske Marije.

Zadaj pod korom je košara, kamor lahko oddate svoj dar za rože za cerkev. Hvala vsem, ki pridno skrbite za čistočo in okrašenost naše župnijske cerkve.

V bližnji prihodnosti (zelo hitro) se bomo morali lotiti obnove oken in vitražev v cerkvi. Pogled od daleč je varljiv, pregled od blizu pa je pokazal, da določena stekla komajda še stojijo na svojem mestu in bi jih lahko kakšen močnejši veter že podrl. Pred vsemi drugimi načrti bomo torej morali popraviti to stvar, preden se nam začne delati škoda. Najbolj kritična so štiri okna nad stranskimi oltarji, popravilo vsakega od njih pa nas bo stalo okoli 1.500€.

V tem tednu imajo veroučenci sveto spoved (razen 1. in 2. razred, ki so bili pred kratkim pri spovedi). Vse sredine skupine prosim, da pridete k spovedi kakšen drug dan, ker v sredo ne bo doma nobenega duhovnika in zato ne bo spovedovanja. Tudi svete maše ta dan tukaj doma ne bo.

Prihodnjo nedeljo vas vse skupaj vabim na župnijski dan, ki ga bomo imeli od 13.00 dalje. Najprej bo možnost skupnega kosila, ob 14.00 pa se bo začel družabni in kulturni program. Najprej bomo blagoslovili vaša kolesa, skiroje in rolerje, ki jih boste pripeljali s seboj. Imeli bomo srečelov in tombolo, razne druge igre in tekmovanje za otroke. Do srede tudi še sprejemamo nagrade in dobitke za srečelov, imamo pa tudi že glavno nagrado za tombolo v vrednosti 500€. Gospodinje prosim za pecivo, saj bomo imeli sladko stojnico. Izkoristimo to priložnost za medsebojno druženje in povezovanje, zbrana sredstva pa bomo namenili za ureditev trga med cerkvijo in župniščem.

Danes popoldne ob 15.00 srečanje za ostarele in bolne ter sveta maša v Domu upokojencev Domžale. Med nas naj bi prišel nekdanji ljubljanski nadškof g. Alojz Uran.

V torek zvečer bomo po sveti maši zapeli litanije Matere Božje in na tak način zaključili majniško šmarnično pobožnost. Lepo vabljeni!

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala naše preizkušene in ostarele brate in sestre. Dopoldne uradne ure odpadejo. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramenta svete spovedi.

Prihodnja nedelja je prva v mesecu, vaš dar bo namenjen za gospodarske potrebe župnije. To bo tudi krstna nedelja. Pri vseh svetih mašah se nam bodo predstavili mladi, ki poleti odhajajo na izkušnjo v misijone in na tak način zbirajo denarna sredstva za kritje stroškov.