Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 06. 2016

Oznanila 10. nedelja med letom

V branje lahko vzamete novo številko Družine ter Župnijski list. Na razpolago vam je še nekaj drugih revij. Priporočamo v branje!

Hvala vsem, ki ste pretekli teden darovali svoj dar za rože v košaro zadaj pod korom ali se dali svoj dar pobiralcem po ulicah. Mnogi sprašujete, če se sploh kaj nabere. Mogoče je po posameznih ulicah res bolj malo, vendar se vse skupaj vseeno nekaj nabere in lahko s tistim nekaj naredimo.

Kot je bilo preteklo nedeljo oznanjeno, bomo obnavljali okna in vitraže nad stranskimi oltarji. Z deli bomo začeli že v tem tednu, zato naj vas gradbeni odri ne zmotijo preveč. Hvala za vaš dar in podporo ob tem. Danes je tudi prva nedelja v mesecu, ko je vaš dar namenjen za gospodarske potrebe naše župnije.

V tednu, ki je pred nami, bodo otroci pri uri verouka dobili spričevala. Vsi veroučenci vabljeni k sveti maši v nedeljo ob 10.00, ko bomo slovesno zaključili veroučno leto in se Bogu zahvalili za vse, kar smo v tem letu lepega doživeli ali spoznali. Pri tej sveti maši bodo sodelovali tudi otroci iz našega vrtca Dominik Savio Karitas Domžale. Tudi nabirka prihodnje nedelje bo šla za delovanje vrtca, zato vam podporo njihovega delovanja zelo priporočam.

V soboto, 18.6., bo na Brezjah tradicionalno vseslovensko romanje ostarelih, bolnikov in invalidov. Kot vedno bomo tudi tokrat organizirali avtobusni prevoz. Kdor bi želel iti z nami, naj se prijavi v župnišču.

(nedelja dopoldne) Sedaj ob koncu svete maše se nam bodo predstavili še mladi, ki poleti preko programa Pota odhajajo na misijonsko izkušnjo po celem svetu.

Danes popoldan ste vsi lepo vabljeni na župnijski dan. Ob 13.00 začnemo s skupnim kosilom, ob 14.00 pa se bo začel kulturno družabni program. Najprej bomo blagoslovili kolesa, skiroje, rolerje in ostala manjša prevozna sredstva (avtomobile bomo blagoslovili na Krištofovo nedeljo), nato bodo sledile razne igre za otroke, za odrasle pa kulturni program, srečelov in tombola. Odrasli skavti pripravljajo sladko stojnico, imeli bomo kar nekaj glasbenih točk… Hvala vsem, ki ste prinesli pecivo ali darovali svoj dar za srečelov. Upajmo, da nam bo vreme naklonjeno. V primeru dežja bomo čim več programa skušali izpeljati v veroučnih učilnicah. Celoten izkupiček bo namenjen ureditvi trga ob cerkvi. Lepo, lepo povabljeni!

V petek zvečer imajo svoje redno srečanje odrasli skavti. Istočasno bomo imeli tudi zaključno srečanje za mladinsko skupino.

Prihodnja nedelja je 11. navadna nedelja med letom. Ob 10.00 zahvalna sveta maša ob zaključku veroučnega leta. Popoldne imamo zaključni izlet z ministranti, pevci otroškega zbora in iz družinske kateheze.