Avtor: zudomzale Objavljeno: 27. 06. 2016

Oznanila 13. nedelja med letom

Novomašna številka Družine ter Ognjišče vas čakata na polici za tisk. Priporočamo v branje!

Vse tiste, ki ste pred časom naročili kipce fatimske Marije vabim, da jih pridete iskat v župnišče.

Kot lahko vidite, so okna in vitraži že nazaj na svojem mestu. V tem tednu bomo opravili še zidarska in pleskarska dela, nato pa smo s tem delom zaključili. Hvala vsem za vašo fizično in finančno pomoč in podporo.

Hvala tudi vsem, ki ste sooblikovali večer ob prazniku Dneva državnosti. Bodimo ponosni in veseli, da imamo svojo domovino Slovenijo.

Zaključujemo z zbiranjem prijav na letošnji oratorij. Če še kdo želi sodelovat, naj se prijavi še danes (nedelja).

Z današnjo nedeljo začenjamo poletni čas. Uradne ure v župnijski pisarni bodo v poletnem času ob ponedeljkih in petkih od 7.30-8.30 ter popoldne od 18.00-18.45. Za manjše zadeve nas vedno lahko dobite pred ali po sveti maši tako zjutraj kot zvečer. Za nujne zadeve pa pokličite na mobitel številko, ki je objavljena v župnijskem listu (župnik). Tudi nedeljska sveta maša ob 11.30 začasno ukinjamo in jo bomo znova imeli zadnjo nedeljo v avgustu.

V sredo praznujemo praznik apostolov Petra in Pavla. Svete maše tukaj bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 19.00. Ob 9.00 bo v ljubljanski stolnici slovesnost mašniškega posvečenja. Lepo vabljeni k tej slovesnosti; vsi pa radi molimo za nove duhovne poklice in svetost tistih, ki so že odgovorili na Božji klic.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne bova duhovnika obiskovala naše ostarele in preizkušene brate in sestre. Če bi kdo na novo želel, da ga obiščeva, pokličite v župnišče in se bomo dogovorili. Vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in k pobožnosti prvega petka in prve sobote.

V soboto zgodaj zjutraj bi se podali s kolesi na Brezje. Odhod je zjutraj ob 4.00, zberemo se pred cerkvijo. Lepo vabljeni, kdor želi iti z nami. Ob 7.00 bi bili pri sveti maši na Brezjah, lahko se nam pridružite pri sveti maši. Če pa kdo lahko, se priporočamo za prevoz nazaj domov.

Prihodnja nedelja je 14. navadna nedelja med letom, nedelja Slovencev po svetu. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe naše župnije. Iskrena hvala!