Avtor: zudomzale Objavljeno: 23. 07. 2016

Oznanila 16. nedelja med letom

Nova številka Družine vam je na razpolago. Priporočamo v branje!

Iskrena hvala s. Barbari Peterlin, ki nas je danes nagovorila pri sveti maši. S. Barbara, pri tvojem delu v Ukrajini ti želim obilo božjega blagoslova, moči in vztrajnosti. S svojim darom želimo podpreti delovanje sester pri vašem poslanstvu in vam pomagati lajšati stiske tamkajšnjih ljudi. V ta namen je zadaj pod korom škatla, kamor lahko oddate svoj dar – kdor želi. Iskrena hvala v imenu s. Barbare!

Lepo je videti, ko se kakšen del pokopališča čez noč pokaže v drugačni luči, brez plevela. Hvala vsem, ki se trudite in čistite tudi izven območja svojega groba. Vabim še ostale, da se pridružite tej naši skupni akciji očiščenja pokopališča!

Od torka naprej bom župnik odsoten, saj odhajam z mladimi na svetovni dan mladih na Poljsko, kjer se bomo srečali tudi s papežem Frančiškom. V tem času me nadomešča g. Andrej, zato se za vse stvari obračajte nanj. Uradne ure ostanejo nespremenjeno ob ponedeljkih in ob petkih eno uro po jutranji sveti maši ter eno uro pred večerno sveto mašo.

Prihodnja nedelja je 17. navadna nedelja med letom, Krištofova nedelja. Ob koncu vseh svetih maš bo blagoslov vozil. Najprej bomo v cerkvi zmolili blagoslovno molitev, potem pa bo duhovnik šel na parkirišče k učilnicam ter nato po Taborski cesti mimo lip do transformatorske postaje. Ob tem bo blagoslavljal vaša vozila, vi pa ste povabljeni, da v zahvalo za srečno prevožene kilometre darujete svoj dar za naše misijonarje. Škatla za vaš dar bo tudi zadaj pod korom. Z zbranimi sredstvi pomagamo pri nakupu prevoznih sredstev, ki jih naši misijonarji zelo potrebujejo. Utrip dela v misijonih smo lahko začutili skozi besede s. Barbare, marsikaj pa si lahko preberete tudi v reviji Misijonska obzorja, ki vam jo zelo priporočam. Najlepša hvala za vaš dar!

Geslo ob Krištofovi nedelji:

Z veseljem darujem – življenja rešujem!

Moj dar Boga slavi – za vse prevožene poti!