Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 08. 2016

Oznanila 19. nedelja med letom

Na razpolago imate novo številko Družine ter še nekaj drugih revij.

Vstopili smo v drugo polovico šolskih počitnic. Mnogi v teh dneh nabirajo novih moči na morju ali kje drugje. Prav je, da človek poskrbi za svoje telo, vendar ob tem ne pozabimo vzeti s seboj tudi Boga, ne pozabimo poskrbeti tudi za dušo in duha.

Najlepša hvala vsem, ki se trudite in ste v veliki meri že očistili naše staro pokopališče. Veliko lepše je videti, če je prostor med grobovi očiščen plevela ter se jasno vidi, kje je grob in kje steza. Lepo vabljeni, da očistimo še preostali del pokopališča. Če pa koga vidite, da odsluženo cvetje in sveče iz grobov preprosto vrže preko zidu proti železnici, mu razložite, zakaj so zabojniki pred vrati pokopališča in naj te stvari odloži tam. Zoprno je, če je treba med košenjem trave pobirati še tovrstne odpadke.

Hvala tudi za vaš dar ob današnji 1. nedelji v mesecu, ki ga namenjate za gospodarske potrebe naše župnije. Počasi se premika tudi celoten proces pridobivanja soglasij za ureditev trga med cerkvijo in župniščem. Upamo, da bomo lahko čim prej pripravili predstavitev vsaj ideje, kako naj bi ta prostor bil videti v prihodnje.

V župnišču pa se že lahko prijavite na naše farno romanje, ki ga bomo imeli v soboto, 27. avgusta. Romali bomo v Gradež, z ladjo na otok Barbano, nato nazaj v Oglej in na koncu na Staro goro nad Čedadom. Cena celotnega romanja je 39€ na osebo, osnovnošolski otroci plačajo 20€. V ceno je všteto: prevoz, ladjica, skupno kosilo, vstopnine. Odhod je zjutraj ob 7.00 izpred župnišča, vrnemo se večernih urah. Sedežnega reda na avtobusu ni, ob prijavi tudi plačate. Lepo vabljeni, da se tisto soboto skupaj podamo na pot ter doživimo en lep dan ob skupnem druženju, spoznavanju krščanskih korenin naših prednikov ter občudovanju naravnih lepot Furlanije – Julijske krajine. Zaradi lažje organizacije vas prosim, da s prijavo ne čakate na zadnji trenutek.