Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 01. 2017

Novo leto

Med tiskovino dobite novo številko Družine, Ognjišče, Župnijski list ter Odmeve z Goričice. Do 22. januarja pobiramo tudi naročnino za verski tisk za leto 2017, zato lepo vabljeni, da obnovite ali na novo naročite kakšnega od verskih časopisov ali revij. Cenik lahko najdete tudi v novi številki Župnijskega lista.

Hvala vam za vaš dar, ki ste ga na božični praznik pri ofru namenili za gospodarske potrebe naše župnije. Tudi današnji dar gre v ta namen, saj je prva nedelja v mesecu. Še enkrat tudi hvala vsem, ki ste pomagali in sooblikovali celotno praznovanje božičnih praznikov.

Danes (nedelja dopoldne) ste po vseh svetih mašah vabljeni, da se zunaj pred cerkvijo ustavite, da nazdravimo in si voščimo za leto 2017. Naj nas ne odnese takoj domov!

Ponedeljek je znova dela prost dan, zato ta dan ni uradnih ur v župnijski pisarni. Do torka naprej znova pričnemo tudi z veroukom in vsemi ostalimi skupinami.

V petek praznujemo praznik Gospodovega razglašenja - svetih treh kraljev. Svete maše bodo ob 7.00, ob 10.00 ter zvečer ob 18.00. Pri večerni sveti maši bomo tudi zaključili koledniško akcijo ter prinesli dar, ki so ga koledniki nabrali za lačne otroke po svetu. Če koga koledniki niso dobili, pa bi rad daroval v ta namen, bo zadaj pod korom škatla, kamor boste lahko dali svoj dar. K večerni sveti maši naj otroci prinesejo tudi hranilnike, v katere so zbirali denar skozi adventni čas. Po sveti maši pa bomo imeli še blagoslov otrok oziroma družin.

V sredo zvečer po sveti maši srečanje uredniškega odbora za Župnijski list.

V četrtek je tretji sveti večer, ko bomo blagoslovili naše domove. Zaradi praznika v petek bova duhovnika obiskala naše bolne in ostarele brate in sestre že v četrtek. Hvala za razumevanje!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramentov.

V župnijskem listu si tudi lahko preberete več o obhajanju petih prvih sobot v pripravi na 100 letnico Marijinih prikazovanj v Fatimi. Lepo vabljeni k tej pobožnosti!

Prihodnjo nedeljo praznujemo praznik Jezusovega krsta. Pri sveti maši ob 10.00 bodo s prepevanjem sodelovali člani družine Kovačič Ivanjko. Dar prihodnje nedelje bo namenjen našima duhovnima pomočnikoma g. Avguštinu in g. Andreju.