Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 01. 2017

Mesec december v vrtcu

Mesec december je v vrtcu Dominik Savio res poseben mesec, poln veselja in iskrenega pričakovanja vse od prvega pa do zadnjega dne.

Želeli smo še bolj poglobiti vez z družinami naših otrok, zato smo povabili starše, da sodelujejo pri načrtovanju in pripravi praznovanj v tem mesecu. Imeli smo skupen cilj, in sicer seznanjati ter vzgajati naše otroke k spoštovanju vrednot, običajev, simbolike in znamenj ter spodbujati otrokova lepa in prijetna čustva. Starši so tako prinašali fotografije, ki prikazujejo, kako se dejansko v njihovi družini skozi advent pripravljajo na praznik. Fotografije so krasile naše igralnice, ob njih smo se pogosto ustavili, jih opazovali in komentirali dogajanje na njih. Otroke je to nekako pomirjalo. Nekateri starši pa so se celo tako opogumili, da so prestopili prag našega vrtca in z nami delili svoje talente in izkušnje. No, mamice so bile v tem primeru pogumnejše.

Predstavile so nam kar nekaj instrumentov, nam nanje zaigrale in tako popestrile dopoldneve v vrtcu. Njihovim otrokom pa so ob obisku mamic v vrtcu oči tako iskreno sijale od ponosa, da je bilo spet polno veselja v hiši! Spet druge mamice pa so v naš vrtec prinesle svojega dojenčka in nam z vso nežnostjo razložile, kaj vse tako malo bitje potrebuje, kako zanje skrbijo. Naši malčki so hitro ugotovili, kako pomembno vlogo imajo mamice, da so tako rekoč nenadomestljive.

Tako kot Marija, ki je z vso ljubeznijo skrbela za Jezusa. Sicer smo se v tem mesecu prav vsako jutro zbrali ob adventnem venčku, prižgali svečke, šteli, koliko še manjka do božiča, molili ter prepevali. Letos so nas obiskali tudi skavti, ki so v naš vrtec prinesli Betlehemsko luč, ki oznanja veselo sporočilo miru, povezanosti in sprejemanja različnosti. Otroci so čutili, da se vse bolj bližamo pravi luči, ki jo prinaša Dete v jaslicah. Ker je On tako dober do nas, smo se tudi mi trudili biti dobri drug do drugega. Vsak dan našega pričakovanja smo želeli izpolniti adventno nalogo in s tem storiti nekaj dobrega. Pospravili smo igralnice, okrasili smrečico ter pripravili jaslice. Spekli smo piškote, da je po vsem vrtcu lepo zadišalo. Vendar to ni bilo dovolj, trudili smo se, da so bila tudi naša srca čim lepša.

Adventni čas nas vodi k luči, k Jezusu. On želi priti k nam, želi posvetiti v naša srca. »Naše veselje ne bo se končalo, ne bo se končalo in se ne konča,« smo prepevali v župnijski cerkvi v Domžalah, ko smo se vzgojiteljice, otroci ter njihove družine zbrali na predprazničnem srečanju in blagoslovu otrok.

vzgojiteljica Urša Lavrič