Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 01. 2017

Adventna tržnica

Tako kot vsako leto so tudi tokrat skavti v adventnem času zunaj pred cerkvijo prodajali voščilnice, koledarje, kadilo in druge stvari ter s tem zbirali denar za s. Barbaro v Ukrajini in za prenovitev trga med cerkvijo in župniščem.

Prva »tržnica« je bila že v nedeljo, 4. 12., po vseh dopoldanskih svetih mašah zunaj pred cerkvijo in tako še naslednjo nedeljo. Četudi nam je vreme lepo služilo, nam mraz ni prizanesel, zato so se prilegle tudi okrepčilne tople pijače, ki so nam jih ponujali skavti. Tudi župljani smo lahko prinesli svoje izdelke in jih ponudili v nakup ali za kakšno obdarovanje. V nakup smo ponudili od vloženega sadja in zelenjave, raznih ročnih izdelkov in vse do drugih uporabnih stvari.

Polovica izkupička je bila namenjena za s. Barbaro, druga polovica pa za ureditev trga med cerkvijo in župniščem.