Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 01. 2017

Božično praznovanje

24. 12. 2016 smo v cerkvi Marije Vnebovzete praznovali rojstvo našega odrešenika Jezusa Kristusa. To je čas, ko se vse umiri in se družine zberejo skupaj. Tudi letos je bila cerkev skoraj premajhna za vse, ki so se zbirali ob oltarju in jaslicah.

Mašo svetega večera so razgibano dopolnili otroci s prisrčno gledališko igro. Gospod župnik je zbranim položil na srce, da rojstvo otroka spremeni življenje in tako je tudi rojstvo Jezusa priložnost, da spremenimo sebe in vidimo sočloveka tako, kot nas je s svojim naukom in življenjem nagovarjal Jezus.

Že pred polnočnico so v božični praznik zbrane v cerkvi s svojim programom uvedli pevci Mladinskega pevskega zbora Amen, med katerim so pritrkovalci veselo zvonili in oznanjali rojstvo Odrešenika. Med slovesno mašo je prepeval odrasli zbor, sv. mašo pa je letos prvič neposredno prenašal portal Domzalec.si, zato so jo lahko spremljali tudi vsi bolni, ostareli in drugi, ki se je niso mogli udeležiti.