Avtor: zudomzale Objavljeno: 5. 01. 2017

Letošnje jaslice

Vsakoletno postavljanje jaslic doma ali v domači cerkvi ob božičnih praznikih je posebno doživetje. Ob postavljanju doma se družina še posebej poveže, zahtevnejše pa je postavljanje jaslic v cerkvi.

Letošnje so postavili Martin in Blaž Kozjek, Blaž Peterka, Petra Kreč in Nataša Rojec. Zelo dobro jim je uspelo prikazati neskončno radost, češčenje in spokojnost ob rojstvu Jezusa, ki so jo doživljali pastirčki in na drugi strani sivino in zaskrbljenost, ki je prihajala iz Herodovega gradu.

Svetopisemske osebe iz božične noči so seveda v središču domžalskih jaslic in so najbolj vidne. Na sosednjih hribčkih in v dolinah pa so črede ovac in njihovi pastirji, ki so pohiteli k jaslicam, ko so zaslišali angelski glas iz nebes:

Glorija, slava Bogu se glasi.
Mir se oznanja ljudem po širjavi,
mili Zveličar nocoj se rodi.

Mila novica je pastirje prevzela, jim srčeca vnela in hitro so k jaslim pohiteli in Zveličarju v dar ponujali spokorno srce.