Avtor: zudomzale Objavljeno: 30. 01. 2017

Nova številka Družine, Ognjišča ter Župnijski list so vam na razpolago.

Današnja nedelja je nedelja Svetega pisma. S polurnim branjem Svetega pisma pred vsako sveto mašo vas želimo spodbuditi, da bi tudi sami radi vzeli v roke to knjigo in v njej prepoznavali Boga. Zadaj pod korom je tudi mizica, kjer imamo nekaj Svetih pisem – če bi kdo rad kupil kakšnega, naj se oglasi v župnišču.

V teh dneh so na duhovnih vajah člani družinske kateheze, prihodnji vikend pa bodo imeli duhovne vaje naši letošnji birmanci. Z birmanci se zberemo v petek ob 17.00 pred učilnicami, starši jih pridete iskat v Želimlje v nedeljo ob 11.30, ko imamo skupno zaključno sveto mašo.

V župnišču že pobiramo prijave za naše prvomajsko romanje v Lurd, Santiago de Compostela in Fatimo. Ob prijavi se vplača akontacija 100€, ostalo lahko potem razporedite po obrokih. Do srede marca držimo prostor za domače župljane, nato bomo skupino odprli tudi za druge romarje, zato vas vabim, da se čim prej prijavite, da ne bi na koncu ostali brez prostega sedeža.

V sredo zvečer ob 19.00 srečanje birmanskih animatorjev

V četrtek je praznik Jezusovega darovanja v templju – svečnica. Sveti maši bosta zjutraj ob 7.00 ter zvečer ob 18.00. Zadaj pod korom bo mizica s svečami, ki jih boste lahko vzeli in jih bomo tudi blagoslovili. Vaš dar ob tem bo namenjen za razsvetljavo cerkve.

V petek goduje sv. Blaž, priprošnjik zoper bolezni v grlu. Blagoslov svetega Blaža bomo delili tako pri jutranji kot pri večerni sveti maši. Priporočimo se temu svetniku, da nas bo varoval zla na duši in na telesu.

Zaradi birmanskega vikenda v petek zvečer odpade mladinsko srečanje.

Petek in sobota sta prva v mesecu, zato vabljeni k prejemu zakramentov in pobožnosti prvega petka in prve sobote. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bolne in preizkušene brate in sestre, zato takrat odpadejo uradne ure v župnijski pisarni. V soboto zvečer vabljeni k pobožnosti 5 prvih sobot, ko molimo v pripravi na 100 obletnico Marijinih prikazovanj v Fatimi.

Prihodnja nedelja bo 5. navadna nedelja med letom, goduje sv. Agata. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe župnije. Sredstva zbiramo za ureditev trga med cerkvijo in župniščem, iskrena hvala!