Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 02. 2017

Zimske radosti v vrtcu Dominik Savio

Zimske radosti Dan odprtih vrat Januarja smo se posvetili zimi in veselju. Že kar takoj v začetku meseca smo na praznik svetih treh kraljev po uprizoritvi Božične zgodbe, ki so jo pripravili Zvončki, blagoslovili vrtec. Otroci skupine Lučk pa so se odpravili na Občino kot Koledniki in tako obudili star slovenski običaj.

V igralnicah smo imeli postavljene jaslice . Spoznali smo, da so v primerjavi z jaslicami v župnijski cerkvi zelo majhne.

Veliko veselja nam je prinesel sneg , saj smo veliko časa preživeli zunaj na dvorišču, na gričku ob Kamniški Bistrici, v gozdu ... Izdelovali smo ledene okraske, snežake, se kepali, sankali, drsali z lopatkami in v gozdu opazovali sledi živali.

Rdeča nit prebranih zgodb in pravljic sta bila prijateljstvo in zima. Otroci so imeli v knjižnih kotičkih na voljo veliko knjig s to vsebino. Mančin oče nam je kot lovec povedal veliko zanimivega o gozdnih živalih in o tem, kako lovci pozimi skrbijo zanje. Pogovarjali smo se o zdravju, zimskih športih, o tem, kako se oblečemo, da nas ne zebe, izbirali smo pare, spoznavali, kje je levo in kje desno, se naučili nove pesmi, odplesali veliko rajalnih iger in se družili ob čajanki.

Veliko smo tudi likovno ustvarjali. Skupina Lučk je naredila maketo zimskih športov in sodelovala na natečaju Zimske radosti, skupina Zvončkov pa na natečaju Mali sončki rajajo. Vse igralnice pa so bile okrašene s stvaritvami otrok na temo zime. Tudi januarja smo udejanjali temo letošnjega leta Naj bo poletje, jesen, zima ali pomlad, jaz te imam vedno rad.

Ana Dolinšek