Avtor: zudomzale Objavljeno: 9. 02. 2017

Koledovanje in Sveti trije kralji

Tako kot že nekaj let zapored, so tudi letos koledniki hodili od hiše do hiše in prepevali za srečo, zdravje, dobro letino in za blagoslov hiše, ki so jo obiskali. V cerkvi je visel list, kjer se je bilo mogoče vpisati, kateri dan in uro bi želeli, da nas koledniki obiščejo. Čeprav list ni bil napolnjen z imeni družin, so imeli koledniki vseeno veliko dela, ko so obiskovali družine in na vrata hiš nalepili nalepko 20+G+M+B+17.

Koledovanje se je zaključilo s slavnostno večerno sveto mašo 6. 1. 2017, ko so koledniki prišli tudi v domžalsko cerkev, uprizorili Gospodovo razglašenje, Odrešenika v jaslih obdarovali in prosili za blagoslov otrok in družin.