Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 02. 2017

Nova številka Družine, Ognjišča, Župnijski list in še nekaj drugih revij vam je na razpolago. Vzemite v branje!

V Župnijskem listu najdete vse potrebne informacije glede postnega časa, v katerega vstopamo. Kot prilogo boste našli poseben list z nalogami za vsak dan, ki jih lahko delamo kot posamezniki, družine, v parih… Res močno vabljeni, da postni čas vzamemo zares, se poglobimo sami vase, poglobimo svojo molitev, bolj pogosto pristopimo k svetim zakramentom, povečamo svoje sodelovanje v župniji…

V postnem času bomo pri vsaki sveti maši molili tudi posebno molitev, ki nas bo spodbujala k dobremu – tako v besedah, mislih kot v dejanjih. Molitev boste dobili na klopeh v cerkvi, prihodnjo nedeljo pa jo boste lahko vzeli tudi domov.

Za naše župnijsko romanje za prvomajske praznike je že preko 30 prijavljenih. Kdor ima namen in še okleva s prijavo, naj pohiti.

V tem tednu imajo otroci šolske in veroučne počitnice. Ker bom tudi župnik nekaj dni odsoten, se za vse nujne zadeve obrnite na g. Andreja. V ponedeljek odpadejo uradne ure v župnijski pisarni.

V spravo in zadoščevanje za vse žalitve, ki jih bodo ljudje na pustni torek naredili po celem svetu v odnosu do Boga, Marije, svetnikov ali Cerkve, bomo imeli v torek molitev pred izpostavljenim Najsvetejšim eno uro po jutranji sveti maši ter eno uro pred večerno sveto mašo. Lepo vabljeni, da skupaj prosimo usmiljenja!

V sredo obhajamo pepelnico, začetek postnega časa. Ta dan nas vse odrasle veže strogi post, ko se le enkrat na dan do sitega najemo. Obred pepeljenja kot zunanjega znamenja naše spreobrnitve bomo imeli tako pri jutranji kot pri večerni sveti maši. Lepo vabljeni!

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramenta svete spovedi. V petek dopoldne bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele po domovih, zato takrat ne bo uradnih ur.

V petek zvečer po sveti maši vabljeni k molitvi križevega pota!

V soboto zvečer vabljeni eno uro pred sveto mašo k molitvi po fatimskem načinu. Molitev rožnega venca pred izpostavljenim Najsvetejšim, premišljevanje Jezusovega življenja, prejem zakramenta svete spovedi… vse to nam lahko pomaga pri izročanju Mariji in njeni priprošnji.

Prihodnja nedelja je 1. postna nedelja, hkrati tudi prva nedelja v mesecu, ko je vaš dar namenjen za gospodarske potrebe naše župnije. Se priporočamo! Popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo odrasli skavti. Vabljeni!