Avtor: zudomzale Objavljeno: 10. 03. 2017

Februar v vrtcu Dominik Savio

Na praznik Svečnice smo z otroki spoznavali pomen luči. Ugotavljali in razločevali smo naravne in umetne luči ter se Bogu zanje zahvaljevali. S pesmijo in katehezo smo odkrivali, kaj pomeni Luč sveta in kaj nam ta Luč daje. V tem času smo se pripravljali na sveto mašo v Dobu.

Skupaj s sodelavci, starši, otroci in župljani smo se 12. 2. 2017 zbrali pri tej mašni daritvi in s pomočjo pesmi, molitve in dobrih namenov prosili ter se zahvaljevali za naš vrtec. Zbrano nabirko je g. župnik Jure z župljani namenil vrtcu. Za vabilo, prijaznost, dobrodušnost in dar se vsem najlepše zahvaljujemo.

Za temo v mesecu februarju smo si izbrali naslov »Preganjamo zimo« . Sledil je godovni dan svetega Valentina in rdeča nit dogajanja je bil kar star slovenski pregovor, ki pravi: Sveti Valentin ima ključ od korenin. Vsakodnevno smo se odpravljali na opazovalne sprehode in »iskali« prve znanilce pomladi, spremljali vremenske pojave, odkrivali prebujanje živali, rastlin ...

V vrtcu smo več pozornosti namenili tudi ljudskemu izročilu. Spoznavali smo otroške ljud- ske plese, pesmi, izštevanke, šaljivke, otroške igre ter se preizkušali v igranju na ljudske, doma narejene instrumente. Ob slovenskih pregovorih smo spo- znavali bogastvo kratkih, poučnih ter preizkušenih izrekov in se čudili modrosti naših prednikov.

Tematski sklop »Preganjamo zimo« smo sklenili s spoznavanjem slovenske kulturne dediščine na področju slovenskih šeg in navad ter nekaterih običajev v času pustovanja.

Vsako jutro nas je v jutranjem krogu povezovala molitev in pesem. Prosili in molili smo za našo domovino, naš kraj, našo župnijo, naš vrtec in naše družine. Pri prepevanju otrokom ljube pesmice »Sredi domače vasi, cerkvica bela stoji, Jezus je v njej gospodar, našega kraja vladar...«, smo se Jezusu izročali v varstvo in se z zaupanjem Vanj pogumno podajali v nov dan.

Barbara Likovič