Avtor: zudomzale Objavljeno: 10. 03. 2017

Pismo bolnikom ob svetovnem dnevu bolnikov

11. februarja 2017 smo na god lurške Matere Božje že 25 leto obhajali svetovni dan bolnikov. Pri vseh svetih mašah smo brali pismo bolniškega duhovnika patra Daniela Golavška. S spodbudnimi besedami se je obrnil na bolnike, trpeče, na ljudi, ki ob njih živijo in zanje skrbijo in nenazadnje se je zahvalil zdravstvenemu osebju, ki jih vsakodnevno vidi pri njihovem požrtvovalnem in odprtem delu pri reševanju človeških življenj in lajšanju njihovih bolečin.

Nekaj besed iz pisma: »...včasih, ko pride preizkušnja, bolezen, trpljenje ali bolečina, morda nekoliko teže začutimo Božjo bližino, ljubezen in težko opazimo Jezusovo roko, ki nas dviga v Očetovo naročje. Pa vendar vam povem – še posebej vsem, ki trpite na duši ali telesu, da Bog nikogar ne pusti samega. Trpljenje, križ tudi nikoli ni kazen. Je bil morda Jezusu naložen križ za kazen, ker je kaj narobe naredil? Seveda ne! Ampak ker preko križa prihaja na svet odrešenje za mnoge ljudi...«

Hvala vsem, ki tudi v naši župniji darujete svojo bolezen in trpljenje za nove duhovne poklice, za našo župnijo, za blagor slovenskega naroda, za papeža, za vesoljno Cerkev, za mir na svetu ali kakršenkoli drug namen. Hvala, ker skupaj s Kristusom nosite križ trpljenja in odrešenja!