Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 03. 2017

2. postna nedelja

Nova številka Družine in Župnijski list sta vam na razpolago. Vzemite v branje!

Vabljeni k vsakodnevni molitvi za naše medsebojne odnose. Ni dovolj, da se zgolj trudimo v praksi – pomembno je tudi prositi Boga za blagoslov! Postni čas nas vabi k spreobrnjenju, da bi bili bližje Bogu, drug drugemu in samemu sebi. Skupaj tudi gradimo župnijsko skupnost in vabljeni k sodelovanju kot bralci, pevci, pobiralci pušce, v gospodarskih stvareh…

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo darovali za gospodarske potrebe naše župnije.

Še do srede je nižja cena za župnijsko romanje, zato vas vabim, da izkoristite to ugodnost in se pravočasno prijavite.

19. marca običajno praznujemo praznik svetega Jožefa, vendar ima liturgično gledano postna nedelja prednost pred praznikom svetega Jožefa. Zato bomo svetega Jožefa praznovali dan pred tem, v soboto. Svete maše tukaj doma bodo ob 7. zjutraj ter zvečer ob 18.00. Ob 10.00 pa bo romarska sveta maša v župnijski cerkvi na Viru, katere zavetnik je sv. Jožef. Lepo vabljeni!

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Molitev bo potekala na dveh krajih: kdor more, se bomo skupaj odpravili v Smlednik, kjer bo ob 15.00 molitev križevega pota na Kalvarijo. Molitev pripravljajo člani družinske kateheze. Odhod z avtomobili bo ob 14.30 izpred učilnic. Molitev križevega pota bo tudi tukaj doma ob 15.00, tako da nihče ne bo prikrajšan za to pobožnost. Lepo vabljeni!

V torek zvečer ob 19.00 srečanje za starše 8. in 9. razreda veroučne šole. Gospa Milena Svetlin nam bo spregovorila na temo: Odpuščanje v zakonskem odnosu. Po skupnem delu bomo imeli še krajše srečanje staršev 8. razreda v pripravi na sveto birmo.

V sredo zvečer ob 20.00 srečanje članov ŽPS.

V petek zvečer po sveti maši vabljeni k molitvi križevega pota, zvečer imajo svoje redno srečanje 2. zakonska skupina ter mladinska skupina.

V soboto dopoldne bomo v Domžalah gostili svet Združenja bratovščin odraslih katoliških skavtinj in skavtov Slovenije. Svoje srečanje bodo začeli ob 9.00 s sveto mašo.

Prihodnja nedelja je 3. postna nedelja, začetek tedna družine. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo veroučenci 6. razreda. Popoldan ob 15.00 molitev križevega pota pripravljajo člani molitvene skupine. Vabljeni!