Avtor: zudomzale Objavljeno: 26. 03. 2017

4. postna nedelja

Nova številka Družine, Ognjišča ter Župnijski list so vam na razpolago v branje.

S prestavitvijo ure na poletni čas se spreminja tudi ura večerne svete maše, ki bo od sedaj naprej ob 19.00.

Vedno bolj se približujemo velikonočnim praznikom, zato vas v soboto vabim na akcijo čiščenja naše župnijske cerkve in njene okolice. Da preženemo vse pajke, pobrišemo prah, očistimo vse potrebno v in okoli cerkve ter tako naredimo že prvi korak k lepšemu praznovanju velikonočnih praznikov. Začnemo v soboto ob 8.00 zjutraj, s seboj prinesite kakšno posodo, krpe in ostale pripomočke. Zlasti lepo vabljeni starši veroučencev (tudi ostali, ne samo od prvoobhajancev in od birmancev), mlajše generacije. Na vsa takšna povabila se običajno bolj odzovejo starejše generacije, vendar sem prepričan, da bi tudi srednje in mlajše generacije lahko naredile kakšen korak v tej smeri.

Skoraj 40 nas je že prijavljenih na naše župnijsko romanje v Lurd, Fatimo in Santiago de Compostella. Vabljeni, da se nam pridružite!

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Molitev pripravljajo starši letošnjih prvoobhajancev. Lepo vabljeni! Istočasno imamo tudi križev pot mladih na dekanijski ravni. Mladi se zberemo pred župniščem ob 14.15.

V četrtek zvečer bomo pri družinski katehezi gostili gospo Cecilijo Oblonšek, ki nam bo spregovorila o simboliki v liturgiji. Če koga zanimajo ta vprašanja, se nam lahko pridruži. Srečanje se bo začelo ob 18.30.

V petek popoldne gremo z animatorji na vikend priprav za poletni oratorij. Več informacij bodo mladi dobili pri Petri Kreč. V petek zvečer po sveti maši vsi lepo vabljeni k molitvi križevega pota; srečanja mladinske skupine v petek ne bo.

V soboto imajo skavti zbiralno akcijo papirja (več informacij dobite v župnijskem listu), hkrati čistimo cerkev pred velikonočnimi prazniki. Lepo vabljeni!

Prihodnja nedelja je 5. postna nedelja, prva nedelja v mesecu. Vaš dar bo namenjen gospodarskim potrebam naše župnije. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo veroučenci 3. razreda. Popoldan ob 15.00 imamo molitev križevega pota za celo našo dekanijo na sv. Trojico. Lepo vabljeni, da skupaj prosimo božjih milosti!