Avtor: zudomzale Objavljeno: 3. 04. 2017

Tiha nedelja

Nova številka Družine, Ognjišča ter Odmevi z Goričice so vam na razpolago v branje.

Hvala za vaš dar, ki ga danes namenjate za gospodarske potrebe naše cerkve.

Hvala vsem, ki ste včeraj pomagali očistiti cerkev in njeno okolico pred velikonočnimi prazniki. Poskrbimo pa v prihodnjih dneh tudi za lepoto naših src, zato ne pozabimo na sveto spoved.

Zunaj pred cerkvijo vas danes že čakajo z butaricami iz sosednje župnije Ihan ter z oljčnimi vejicami. Vaš dar za oljčne vejice je namenjen vzdrževanju župnij v slovenski Istri.

Otroci imajo v tem tednu v času veroučnih ur sveto spoved (razen 1. in 2. razred, ki imata redno srečanje). V petek bomo imeli spovedni dan, ko bomo imeli priložnost za sveto spoved od jutranje do večerne svete maše. Na razpolago bodo duhovniki naše dekanije. S tem se vključujemo tudi v dogajanje radijskega misijona, ki bo v tem tednu na radiu Ognjišče. Vabljeni k sodelovanju!

Še 5 prostih mest imamo za naše prvomajsko romanje v Lurd, Fatimo in Santiago de Compostella. Zadnji rok za prijavo je sreda, 5. aprila. Če bi se nam radi pridružili ali poznate koga, ki bi šel rad z nami, mu povejte in ga povabite z nami.

Izteka se tudi čas za prijavo na postni oratorijski dan. Zadnji rok za prijavo je sreda, 5.4.. Otroci, vabljeni! Potrebujemo še kakšne pridne roke za čas kosila, da nam pomagate, pa kakšnih piškotov se otroci tudi nikoli ne branijo!

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Zberemo se v vasi Žeje, od koder bomo skupaj poromali proti sv. Trojici. Danes bomo zbrani iz cele naše dekanije, zato še toliko bolj povabljeni k udeležbi in skupni molitvi.

V torek zvečer ob 20.00 srečanje animatorjev za sobotni oratorijski dan.

Petek in sobota sta prva v mesecu, vabljeni k prejemu zakramenta svete spovedi in k pobožnosti prvega petka in prve sobote. Ker je v petek spovedni dan, bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele naše župnije prihodnjo sredo, tik pred prazniki. Če bi še kdo želel, da ga obiščeva, nam to sporočite v župnišče.

V petek zvečer po sveti maši vsi lepo vabljeni k molitvi križevega pota. Zvečer ob 20.00 redno srečanja mladinske skupine.

V soboto imamo oratorijski dan. Z otroci se zberemo ob 9.00 in imamo program do 14.00. Zvečer vabljeni k molitvi pred Najsvetejšim na fatimski način.

Prihodnja nedelja je 6. postna nedelja, cvetna nedelja. Jutranjo sveto mašo bomo začeli zunaj pri kapelici z blagoslovom zelenja in nato v sprevodu pridemo v cerkev. Pri evangeliju bomo že poslušali zapis Jezusovega trpljenja – pasion. Popoldne ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota, ki ga bodo pripravili naši odrasli pevci.