Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 04. 2017

Marec v vrtcu Dominik Savio

Z marcem smo vstopili v postni čas, ki ga tudi otroci doživljajo drugače kakor preostali del leta. Na pepelnično sredo nas je obiskal duhovnik Andrej Svete in otrokom približal obred pepeljenja.

Med postnim časom se trudimo biti še boljši, s poudarkom na naših lepih odnosih: med seboj si pomagamo, se tolažimo, si posojamo igrače, se prijazno pogovarjamo, se pozdravimo, ko se zjutraj srečamo in ko odhajamo domov ... Za dodatno vzpodbudo v postnem času smo skupaj z otroki naredili križ z odtisi naših dlani. Ob tem križu je iz dneva v dan več rožic, ki predstavljajo naša dobra dela, dela ljubezni. Otrokom veliko pomeni, da jih pri tem »nabiranju« spremlja tudi gospod župnik Klemen Svetelj. Njegove besede o postu in dobrih delih so se otrok še posebej dotaknile.

Ob Gregorjevem, »ko se ptički ženijo«, smo obujali običaj spuščanja razsvetljenih barčic in hišic (gregorčkov) v vodo, saj po starih šegah na ta dan sv. Gregor »luč v vodo vrže«. Otroci so gregorčke izdelali skupaj s starši, za kar se jim v imenu vseh vzgojiteljic iskreno zahvaljujem. Starejši otroci so z gregorčki okrasili pisarno gospe Renate Kosec, podžupanje Občine Domžale, za kar se jim je gospa podžupanja zahvalila v posebnem pismu.

Ob prazniku sv. Jožefa in materinskem dnevu nismo pozabili na naše starše. Najstarejši otroci so jih razveselili s pesmijo in deklamacijo na prireditvi ob materinskem dnevu v Kulturnem domu Franca Bernika, ki jo je organizirala Župnijska Karitas Domžale.

Ob prebujanju narave se čudimo in zahvaljujemo Stvarniku za vse lepote, ki nas obdajajo.

Andreja Marin Soklič