Avtor: zudomzale Objavljeno: 4. 04. 2017

Tretja prva sobota na fatimski način

4. 3. 2017, na prvo soboto v mesecu marcu, smo se spet združili v obhajanju pobožnosti petih prvih sobot.

Eno uro pred sveto mašo se je začela molitev rožnega venca s premišljevanjem njegovih skrivnostih, ki jih izgovarjamo, kar je tudi priporočila Mati Marija sestri Luciji 10. decembra 1925 v samostanu v Pontevedri za obhajanje pobožnosti petih prvih sobot.

Na glavni oltar je postavljen kip Fatimske Marije, ki vabi k poglabljanju pobožnosti in molitve. Na prijeten način nas poveže tudi prepevanje fatimske pesmi. V spovednici je bil na voljo duhovnik za zakrament svete spovedi in ob šestih smo začeli slovesno obhajanje svete maše.

Čeprav je bil dan oblačen, tudi deževen, je iz notranjosti cerkve izžarevala toplina ljudi, ki so z zaupanjem pristopali k oltarju.

Četrto prvo soboto bomo obhajali 8. 4. ob 18ih, eno uro pred sveto mašo.

100-letnico fatimskih prikazovanj bomo v domžalski župniji obogatili tudi z romanjem konec aprila v Lurd, Santiago de Compostelo in s sklepom v Fatimi.