Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 04. 2017

Križev pot na Smlednik

V nedeljo, 12. 3., smo družine iz Družinske kateheze pripravile križev pot na Kalvarijo pod Smledniškim gradom.

Štirinajst kapelic s križevim potom je na ta hrib dal postaviti baron Franc Smledniški leta 1772, leta 2001 pa so jo obnovili in je po besedah mnogih ena izmed najlepših tovrstnih baročnih stvaritev v Sloveniji.

Ta popoldan je bil zaradi prisotnosti mnogih župljanov naše župnije še toliko lepši. Hrib je bil poln otrok, njihovih staršev, babic in dedkov. Skupaj smo hodili, prepevali in se v molitvi spominjali dne, ko je Jezus trpel za vsakega od nas. Ljudje, ki so Na ta način to popoldne nismo le molili, ampak tudi pričevali o tem, da kristjani smo, tudi če se nas redko vidi zunaj cerkva.

Natalija Podjavoršek