Avtor: zudomzale Objavljeno: 6. 04. 2017

Duhovni vikend za veroučence v Repnjah

V petek, 10. marca, smo začeli duhovni vikend v Repnjah. Zbralo se nas je 20 otrok in 10 animatorjev. Petkov večer smo začeli s spoznavnimi igrami in uvodom v glavno temo našega vikenda; dobra dela. Po večerji smo si ogledali risanko Iskanje pozabljive Dori. Spoznali smo, da s skupnimi močmi lahko naredimo veliko in osrečimo mnoge prijatelje. Večer smo zaključili z molitvijo.

V sobotno jutro nas je zbudilo sonce, jutranja molitev in zelo razgibana telovadba. Dopoldne smo spoznavali telesna in duhovna dela usmiljenja. Da pa o dobrih delih nismo samo govorili, smo prijaznim sestram tudi pomagali. Pomagali smo jim pri pomivanju in pospravljanju posode, pri pripravi mize, pometanju in sajenju rož.

Po kosilu smo si vzeli prosto popoldne. Najprej smo osvojili hrib, na katerem je cerkvica svetega Tilna, potem pa smo se na igrišču samostana igrali različne igre. Pozno popoldne pa smo imeli dve delavnici.

V prvi smo izdelovali gregorčke, v drugi pa darilo za naše mamice in očke. Po večerji smo imeli zabavni večer. Oblikovali so ga otroci sami. Na koncu pa smo večer zaključili z diskom. Po večerni molitvi pa smo utrujeni popadali v postelje.

Nedelja je bila dan, ko se je naše druženje počasi zaključevalo. Dopoldne smo se pripravili na mašo in se igrali nekaj iger. Ob pol dvanajstih smo skupaj s starši in gospodom župnikom obhajali sveto mašo.

Po maši pa smo se poslovili s sklepom, da tak vikend še ponovimo.