Avtor: zudomzale Objavljeno: 10. 04. 2017

Cvetna nedelja

Velikonočna dvojna številka Družine, Župnijski list ter druge revije so vam na razpolago v branje.

Hvala za vaš dar, ki ste ga preteklo nedeljo namenili za gospodarske potrebe naše cerkve. Počasi se nam kaže tudi finančna slika našega projekta, ki se ga lotevamo. Po prvih izračunih nas bo ureditev trga med cerkvijo in župniščem stala okoli 200.000 €, trenutno zbranega pa imamo četrtino denarja. Delali bomo po etapah, koliko nam bodo pač finance dopuščale. Se vam priporočam v podporo, tudi ofer prihodnje nedelje bo namenjen v ta namen.

Hvala animatorjem, odraslim skavtom in ostalim pomočnikom, ki ste včeraj pomagali pri postnem oratorijskem dnevu. Približno 100 otrok, 15 animatorjev in ostali pomočniki so preživeli lep dan ob zgodbi vojakov ob Jezusovem križu, razmišljanju o osebni odgovornosti za slaba dejanja, predvsem pa so izdelovali butarice, barvali pirhe in delali še mnoge druge zanimive izdelke. Hvala tudi vsem, ki ste na kakršenkoli drugačen način podprli oratorijski dan.

Otroci imajo v tem tednu verouk še v ponedeljek, torek in sredo; v četrtek pa se že dobimo zvečer pri obredih velikega četrtka. Opozarjamo vas na ure obredov svetega tridnevja: četrtek in petek ob 19.00, sobota ob 20.00. Lepo vabljeni!

Če bi se nam še kdo rad pridružil na našem farnem romanju v Lurd, Fatimo in Santiago de Compostela, naj se oglasi v župnišču. Par mest v avtobusu imamo še prostih.

Z mladimi načrtujemo izlet v Gardaland (v torek, 2.5.). Če bi se nam kdo rad pridružil, lepo vabljen. Cena je 50€/osebo, prijavite se lahko pri Leili Kos ali pri župniku.

Danes popoldan (nedelja) ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Molitev tukaj v cerkvi pripravljajo naši odrasli pevci.

Ponedeljek, torek in sreda zvečer bo med in po sveti maši še priložnost za sveto spoved.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 srečanje tajništva ŽPS.

V sredo dopoldne bova duhovnika obiskovala bolnike in ostarele naše župnije. Če bi še kdo želel, da ga obiščeva, nam to sporočite v župnišče.

V četrtek zjutraj tukaj ni svete maše, vabljeni h krizmeni sveti maši v ljubljansko stolnico. Zvečer ob 19.00 obredi velikega četrtka. Po obredih bo cerkev odprta za skupno in osebno molitev do polnoči. V četrtek zvečer po maši boste zunaj pred cerkvijo lahko dobili tudi oblate – nekvašen kruh.

Na veliki petek nas vse odrasle kristjane veže strogi post, ko se le enkrat na dan do sitega najemo. Popoldne ob 15.00 vabljeni k molitvi križevega pota. Zvečer ob 19.00 vabljeni k obredom velikega petka. V petek začnemo tudi z devetdnevnico Božjega usmiljenja – več lahko preberete v Župnijskem listu.

V soboto zjutraj ob 6.00 blagoslov ognja pred cerkvijo, od 7.00 dalje sledijo v cerkvi ure molitve. Vabljeni, da se nam pridružite katerokoli uro. Otroci imajo skupno uro molitve ob 11.00.

Blagoslovi jedil so v soboto na vsako polno uro od 13.00 do 17.00. Zvečer ob 20.00 obredi velike sobote. Ker bomo obnovili krstne zaobljube, prinesite s seboj sveče.

Prihodnjo nedeljo praznujemo največji krščanski praznik, praznik Jezusovega vstajenja. Slovesna vstajenjska sveta maša bo ob 6.30, ki jo bomo začeli s procesijo. Prosim fante in možakarje za pomoč pri banderih, nebu, redarstvu in ostalih stvareh. Svete maše bodo potem še ob 8.30, 10.00, ob 11.30 ter zvečer ob 19.00. Pri vseh svetih mašah bomo imeli ofer – darovanje za ureditev trga med župniščem in cerkvijo.