Avtor: zudomzale Objavljeno: 2. 05. 2017

3. velikonočna nedelja

Nova številka Družine ter Odmevi z Goričice so vam na razpolago.

Otroci imajo v tem tednu v ponedeljek in torek še počitnice, od srede dalje pa znova verouk po ustaljenem urniku.

Mesec maj je posvečen Mariji in je šmarnično obarvan, zato bomo imeli vsak dan šmarnično branje. Zjutraj bo branje za odrasle, zvečer pa za otroke, ko bomo poslušali zgodbo pastirice Urške in nastanek bazilike Marije Pomočnice na Sveti gori nad Novo Gorico. Otroci in družine lepo vabljene!

V ponedeljek obhajamo god sv. Jožefa – praznik dela. Sveta maša bo ob 7.00 zjutraj ter ob 19.00 zvečer. Zvečer bomo ob koncu svete maše zapeli litanije Matere Božje ter prejeli slovesni blagoslov.

V torek zjutraj gremo v Gardaland. Ob 4.00 imamo tukaj v cerkvi sveto mašo, nato odhod avtobusa.

Petek je prvi v mesecu. Dopoldne bova duhovnika obiskovala naše ostarele in bolne brate in sestre, zato dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Vabljeni k zakramentu svete spovedi in pobožnosti prvega petka in prve sobote.

V petek zvečer je redno srečanje mladinske skupine.

V soboto zvečer bo eno uro pred večerno sveto mašo še zadnjič molitev pred Najsvetejšim po fatimskem načinu. Ob 18.00 bomo izpostavili Najsvetejše, ob 18.30 bomo zapeli litanije Matere božje, nato pa bodo pri sveti maši ob 19.00 sodelovali naši gasilci, saj bomo imeli sveto mašo na čast sv. Florjanu. Vabljeni, da se skupaj z našimi gasilci zahvalimo Bogu za varstvo pred ognjem.

Prihodnja nedelja je prva v mesecu, gospodarska nedelja. Vaš dar bo namenjen za gospodarske potrebe naše župnije. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo starši in veroučenci 1. razreda veroučne šole. V nedeljo bodo 25 let svojega obstoja praznovali tudi naši domžalski skavti, za kar jim iskreno čestitamo!