Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 05. 2017

Pomlad v vrtcu Dominik Savio

V mesecu aprilu smo v našem vrtcu in okolici opazovali, kako se spomladi prebuja novo življenje; opazovali smo brstenje in cvetenje dreves, rož, poslušali ptičje petje ... Ob pripravah na dan Zemlje smo se pogovarjali o tem, kaj lahko storimo, da bo naš planet ostal čist; razvrščali smo odpadke, s pomočjo staršev zbirali star papir ...

Pripravljali smo se tudi na malo drugačno pomlad. V postnem času smo z odpovedmi, z izpolnjevanjem postnih nalog in prepevanjem postnih pesmi pripravljali svoja srca na največji krščanski praznik. Z dobrimi deli smo se trudili postati Jezusovi učenci.

Pri pripravah na praznike so nam pomagali tudi stari starši in skupaj z nami izdelali butarice. Prek svetopisemskih odlomkov smo spoznavali Jezusovo življenje, čudeže, ki jih je naredil, ter se s pomočjo katehez in molitve križevega pota skušali vživeti v zadnje ure njegovega življenja.

V torek po veliki noči smo veseli ob slavju luči spet zapeli alelujo in praznovali Jezusovo vstajenje ob velikonočnem zajtrku. Tedaj nas je v vrtcu obiskal g. župnik Klemen Svetelj, se veselil skupaj z nami ter nam zajtrk blagoslovil.

Veselili pa smo se tudi na začetku aprila, ko je naš vrtec praznoval svoj 24. rojstni dan. Na skupnem praznovanju nam je vzgojiteljica Ana, ki je v vrtcu že od samega začetka, s pomočjo fotografij predstavila, kako je naš vrtec nastal in se spreminjal v letih svojega delovanja. Obiskala nas je tudi ga. podžupanja Renata Kosec, nam čestitala in pomagala upihniti vse svečke na naših torticah.

Ker imamo naš vrtec zelo radi, smo ga skupaj tudi objeli. Ob koncu bi se radi zahvalili vsem, ki ste kakor koli prispevali, da je bil naš vrtec ustanovljen, in vsem, ki ste pomagali in še vedno pomagate, da je naš vrtec že polnih 24 let poln veselih otrok.

vzgojiteljica Mateja Žankar