Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 05. 2017

Devetdnevnica in praznik Božjega usmiljenja

Že šestič zaporedoma smo v naši župniji opravili devetdnevnico Božjega usmiljenja.

Ta devetdnevnica je priprava na praznik Božjega usmiljenja. Letos smo jo opravljali pred večerno sveto mašo, da so nemoteno potekale priprave na praznovanje velike noči. K molitvi smo se zbirali od velikega petka do sobote pred praznikom Božjega usmiljenja. Molili smo rožni venec Božjega usmiljenja, vzklike Božjemu usmiljenju, prebrali citat iz Dnevnika svete Favstine in seveda tudi kaj zapeli.

V tej devetdnevnici – je obljubil Go- spod Jezus – bom dušam podelil vsa- kršne milosti. (Dn 796).

Izbira prve nedelje po veliki noči, s katero se konča osmina Gos- podovega vstajenja, kaže veliko poveza- nost med velikonočno krivnostjo odrešenja in praznikom usmiljenja. Kristusovo trpljenje, smrt in vstajenje so vrhun- sko razodetje usmiljene Božje ljubezni. Delo odrešenja rodi sadove in se uresničuje v svetih zakramentih, o teh pa govori bogoslužje praznika usmiljenja. Krst, zakrament sprave, evharistija so neizčrpni viri Božjega usmiljenja, h katerim sveta Cerkev vodi vse človeštvo na zemlji.

Na nedeljo Božjega usmiljenja, 23. 4. 2017, je naša molitvena skupina pomagala oblikovati večerno sveto mašo. Na ta način smo sklenili devetdnevnico in počastili praznik.

K lepoti in razumevanju praznika je zelo pripomogel duhovni pomočnik Andrej z zelo lepo razlago Božje besede.

Govoril je o povezavi med tem praznikom in zakramenti, zlasti zakramentom spovedi. Pokazal je na sliko, ki jo imamo v naši cerkvi poleg prižnice, na simbolično okrašen oltar z žarkoma, ki ponazarjata kri in vodo. In zato smo v letošnjem letu morda globlje doumeli pomen tega praznika, predvsem pa neskončnost usmiljene Božje ljubezni do nas.

Ob tej priložnosti povabljeni k molitvi Božjega usmiljenja vsak petek ob treh popoldne!

Marjeta Likar