Avtor: zudomzale Objavljeno: 12. 05. 2017

Revija otroških zborov v Dobu

Cerkev sv. Martina v Dobu pri Domžalah je sveže okrašena od dopoldanske birme v nedeljo, 23. aprila, pričakala več kot dvesto dvajset otrok in zborovodij ter spremljajočih glasbenikov, ki so se srečali na dekanijskem srečanju otroških pevskih zborov.

Devet nastopajočih zborov je nedeljski popoldan preživelo v prijetnem prepevanju in druženju mladih ob cerkvenih pesmih. Popolnemu vzdušju je krono dalo tudi lepo vreme. Najprej sta vse nastopajoče in prisotne pozdravila Janez Avsenik, župnik v cerkvi Sv. Mihaela v Mengšu in tudi koordinator dekanije za cerkvene pevske zbore, ter Jure Ferlež , dobski župnik, ki je tega dne praznoval god.

Na srečanju otroških pevskih zborov so nastopili:

• zbor Mavrica iz Doba
  • zbor Veseli Kristjani iz Domžal
  • zbor Sončni žarki iz Domžal
  • zbor župnije Jarše
  • zbor Zvonček župnije Vir
  • zbor Zvončki župnije Moravče
  • zbor Angelčki iz Mengša
  • zbor z Brda.

Na koncu srečanja je sledil še blagoslov, ki ga je podelil župnik Jure Ferlež, nato pa so združeni zbori pod vodstvom Natalije Podjavoršek zapeli še pesem Petra Pučnika Veseli človek se ter Alelujo.

Lepo so izzvenele prelepe cerkvene pesmi, ki seveda iz otroških grl zvenijo malo drugače kot iz grl odraslih pevcev, pa zato niso nič manj lepe, poučne ter polne sporočil za življenje.

Miro Pivar