Avtor: zudomzale Objavljeno: 21. 05. 2017

6. velikonočna nedelja

Nova številka Družine ter Župnijski list sta vam na razpolago. Med tiskovino lahko dobite tudi prijavnice za poletni oratorij.

Danes (nedelja) je za našo župnijo poseben praznik, saj obhajamo slovesnost prvega svetega obhajila. 38 otrok bo prvič prejelo Jezusa pod podobo kruha. Prosimo in molimo zanje in za njihove družine, da bi bil Jezus vedno dobrodošel gost v njihovem srcu. Hvala vsem, ki ste pomagali pripraviti in sooblikovati današnjo slovesnost prvega svetega obhajila.

Lepo vabljeni k šmarnicam vsak dan.

Pred praznikom Gospodovega vnebohoda imamo tako imenovane »prošnje dneve«. Tako pri jutranji kot pri večerni sveti maši bomo imeli prošnjo procesijo. Zjutraj začnemo v cerkvi in gremo nato ob molitvi litanij okoli cerkve, zvečer pa začnemo pri kapelici in nato v procesiji in ob molitvi pridemo v cerkev. Lepo vabljeni, da skupaj prosimo za blagoslov naših polj, sadovnjakov, blagoslov našega dela in naših domov.

V nedeljo dopoldne bodo med nami mladi prostovoljci, ki poleti odhajajo v misijone v Indijo. Po svetih mašah bodo zunaj pred cerkvijo zbirali prispevke za njihovo pot in za pomoč potrebnim.

V ponedeljek zvečer ob 20.00 priprava na krst za starše in botre, ki boste dali krstiti svojega otroka v mesecu maju.

V torek zvečer ob 20.00 smo vsi lepo vabljeni v župnijo Dob k slovesni Marijanski pobožnosti in procesiji z lučkami ter Marijinim kipom. Tako bomo skupaj kot dekanija proslavili 100 letnico Marijinih prikazovanj v Fatimi. Lepo vabljeni!

V četrtek je praznik Gospodovega vnebohoda. Sveti maši bosta zjutraj ob 7.00 ter zvečer ob 19.00. Ob 20.00 nato še srečanje študentske skupine.

V petek zvečer ima svoje redno srečanje mladinska skupina.

V soboto zvečer ob 20.00 srečanje oratorijskih animatorjev.

Prihodnja nedelja je 7. velikonočna nedelja – nedelja sredstev družbenega obveščanja. Zadaj pod korom bo v nedeljo škatla, kamor lahko oddate svoj dar za rože. Kogar pobiralci niso dobili doma ali da v vašem koncu nihče ni pobiral, boste lahko svoj dar oddali v škatlo, ki bo pripravljena. Hvala vsem, ki ste že darovali v ta namen ali boste v nedeljo. Po jutranji sveti maši bomo imeli krščevanje. Pri sveti maši ob 10.00 sodelujejo veroučenci 5. razreda veroučne šole. Popoldan ob 15.00 bomo imeli v Domu upokojencev Domžale srečanje ostareli in bolnih iz naše župnije. Najprej bo sveta maša in nato še družabno srečanje. Gospodinje prosim za pecivo, predvsem pa bi rabili še kakšne pridne roke za pomoč pri pripravi prostora in pri celotnem programu. Lepo vabljeni!