Avtor: zudomzale Objavljeno: 29. 05. 2017

7. velikonočna nedelja

Nova številka Družine ter Ognjišče sta vam na razpolago. Med tiskovino lahko dobite tudi še prijavnice za poletni oratorij.

Zadaj pod korom je škatla, kamor lahko oddate svoj dar za rože za cerkev. Hvala vsem, ki ste svoj dar zbrali že po ulicah, hvala tako pobiralkam kot vsem vam darovalcem. Kar se je nabralo več denarja, bomo skušali obnoviti vsaj eno od velikih bander, kjer so (kakor lahko vidite) slike že v zelo slabem stanju. Iskrena hvala!

Danes dopoldne sta med nami mladi prostovoljki, ki bosta poleti pod okriljem programa Pota odšli v Indijo in tam pomagali čez poletje. Svoje poslanstvo nam bosta tudi sami na kratko predstavili, nato pa bosta tudi še zunaj pred cerkvijo na razpolago za kakšen pogovor, predvsem pa za možnost podpore za izvedbo celotnega programa.

Danes popoldne bo ob 15.00 sveta maša in nato še družabno srečanje za ostarele in bolne iz naše župnije. Srečanje bo v DUD-u. Gospodinje prosimo za kakšno pecivo, predvsem pa bi rabili še koga za pomoč pri pripravi hrane, prostora, prevažanju bolnikov… Če bi kdo lahko pomagal, naj pride ob 13.30 pred Dom upokojencev. Lepo vabljeni!

V tem tednu imajo otroci v času rednega verouka sveto spoved!

Vabljeni k šmarnicam še do srede.

Če ima kdo kakšno idejo, kako se lotiti preslice na starem pokopališču, bomo veseli.

V ponedeljek popoldan ob 15.00 sveta maša v MGC Bistrica.

V sredo zvečer ob 19.00 sklep šmarnične pobožnosti. Ob koncu svete maše bomo zapeli litanije na čast Materi Božji ter prejeli slovesni blagoslov. Lepo vabljeni!

Petek je prvi v mesecu. Dopoldne bova duhovnika obiskovala naše bolne in ostarele brate in sestre, zato dopoldan ne bo uradnih ur v župnijski pisarni. Vabljeni k pobožnosti prvega petka in prve sobote ter prejemu zakramenta svete spovedi.

V petek zvečer ima svoje redno srečanje mladinska skupina.

V nedeljo praznujemo Binkošti – praznik Svetega Duha. Ker je to prva nedelja v mesecu, bo vaš dar namenjen za gospodarske potrebe naše župnije. Popoldan pa bomo imeli župnijski dan. Začnemo takoj po sveti maši ob 12.30 s skupnim kosilom, nato pa bomo imeli ob 14.00 blagoslov koles, rolerjev in skirojev, predstavile se nam bodo različne skupine otrok s svojimi talenti, skavti pripravljajo igro za otroke. Ob 15.00 se začne tombola z glavno nagrado kolo, ki ga podarja avtocenter Šubelj. Tudi letos bomo imeli srečelov, se priporočamo še za kakšne dobitke. Prinesete jih lahko v župnišče do petka zvečer. Zvečer ob 17.30 pa bomo imeli nato v cerkvi še koncert deškega zbora Schellenburg iz Ljubljane. Izkupiček celotnega dne bo namenjen ureditvi trga. Lepo vabljeni!