Avtor: zudomzale Objavljeno: 7. 06. 2017

Prva sveta spoved in prvo sveto obhajilo

Čas pred prvim svetim obhajilom je bil za našo družinico prav poseben, saj so potekale posebne priprave – očistiti svoje srce, da bo pripravljeno na prihod Jezusa. Ker je bila prvoobhajanka najina prva hčerka, je bil ta čas še toliko bolj lep in poseben.

Otroci so imeli zelo lepo pripravo na spoved in čutiti je bilo pravo veselje, da bodo imeli čisto srce. Starši smo bili povezani z njimi tudi preko molitve. Po opravljeni sveti spovedi pa je bilo prav čudovito videti hčerine iskrive oči, ki so kar žarele. To se je dotaknilo cele družine – druga dva otročka sta na starejšo sestro gledala z občudovanjem in jo kar objemala, midva z možem pa sva začutila preprosto veselje in klic, naj bova kot otroci.

Želiva si, da srce prvoobhajancev ostane še dolgo tako veselo in v sebi nosijo željo po čistem srčku.

Starša prvoobhajanke

Ob vikendu prvoobhajancev, na katerem so otroci prvič prejeli zakrament sv. spovedi, se je na praznik njihovega prejema prvega sv. obhajila začela pripravljati vsa župnija. Starši so čistili in okrasili cerkev, družine pa so se na slovesni praznik skupaj pripravile. V nedeljo, 21. maja, so tako letošnji prvoobhajanci prejeli svoje prvo sveto obhajilo.